V trnavskej automobilke znížia počet agentúrnych pracovníkov

  • Kraj / Spravodajstvo
  • 27. apríla 2019, 00:00

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia ráta v najbližších dvoch až troch rokoch so stabilnou zamestnanosťou bez väčších výkyvov. Pokračovať bude v trende posilňovania zamestnávania na trvalý pracovný pomer, ustupovať bude od spolupráce s pracovnými agentúrami


PSA Peugeot Citroen (Autor: red)

„Nebudeme potrebovať menej ľudí, ale nebudeme stavy ani dramaticky navyšovať,“ povedal personálny riaditeľ automobilky Ľubomír Kollár, ktorý očakáva v personálnej oblasti stabilitu. Zásadný vplyv na počet zamestnancov nebude mať ani postupné zavedenie výroby vozidiel s elektrickými motormi. „Na týchto autách je menej montážnickej práce, čo sa týka motora, ale na druhej strane treba vyrobiť batérie. Takže nové technológie nejakú prácu škrtajú, ale niečo zasa prinášajú,“ dodal Kollár. V tejto súvislosti podčiarkol potrebu vzdelávania ľudí, pretože pre prácu s batériami potrebujú certifikát, že môžu pracovať na elektrickom zariadení.

Groupe PSA Slovakia zamestnáva v Trnave 4500 ľudí, z toho 4250 pracovných postov priamo súvisí s výrobou. Priemerná mzda výrobných zamestnancov v podniku dosiahla v minulom roku 1177 eur, celková priemerná mzda, bez zarátania manažmentu, 1557 eur.

Trnavská automobilka vyrobila vlani 352 007 vozidiel, čo je v jej trinásťročnej histórii rekordné číslo. Ak sa v tomto roku nič zásadné na trhu neudeje, podľa jej hovorcu Petra Šveca bude rok 2019 nad úrovňou toho minulého.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

piatok, 19. júla 2024
Meniny má Dušana, zajtra Eliáš, Iľja