Dohrávaný zápas MHK prehral

• Šport / Hádzaná
  • 23. apríla 2019, 16:00

Dva týždne po oficiálnom konci dali bodku za nadstavbovou časťou Slovnaft Handball Extraligy mužov 2018/2019 aktéri stredajšieho opakovaného zápasu záverečného desiateho kola A-skupiny (o 1.-6. miesto) MHK Piešťany – MŠK Považská Bystrica. Duel sa hral v Pov. Bystrici a piešťanskí hádzanári, ktorí mali na súpiske len desať hráčov, súperovi podľahli 22:33.

Hádzanári pricestovali do Považskej Bystrice s okliešteným kádrom. © MŠK

V pôvodnom termíne duel nedohrali pre výpadok elektrického prúdu v hale v závere prvého polčasu, keď hostia z Považia vyhrávali 14:12. Ani po stanovenej čakacej dobe elektrina nenabehla, a tak ho predčasne ukončili a následne športovo-technická komisia Slovenského zväzu hádzanej nariadila opakovanie stretnutia.

Zástupcovia oboch klubov sa dohodli, že sa bude hrať v Považskej Bystrici. Hostia sa proti oslabenému nováčikovi, ktorý nastúpil len s desiatimi hráčmi, presadili jednoznačne 33:22, pričom ešte v 45. minúte bol rozdiel len dvojgólový (23:21). Zaujímavosťou bol totožný polčasový stav 14:12 ako pred dvomi týždňami v čase prerušenia súboja. Pri chuti bol najlepší kanonier najvyššej slovenskej súťaže Šimon Macháč, ktorý skóroval dvanásťkrát. Na opačnej strane mu sekundoval desaťgólový Lukáš Rakús.

Tréner MHK Martin Nedorost uviedol, že tento zápas hrali preto, že ho hrať museli: „Pre nás ani súpera výsledok nič neriešil. Nám chýbalo šesť hráčov, ale bojovali sme. Výsledok polčasu bol paradoxne úplne rovnaký ako v nedohranom zápase. Nebola to však dohoda, išlo čisto o náhodu, na ktorej sme sa všetci zasmiali. Po zmene strán nás však Považská Bystrica pretlačila cez protiútoky, čo je jej silná zbraň.“

Ambíciou nováčika extraligy bude vo zvyšku sezóny vyhrať Ligový pohár, čiže obsadiť piate miesto.

MHK Piešťany – MŠK Považská Bystrica 22:33 (12:14)

pokutové hody: 5/4 – 2/2, vylúčenia: 2 – 1

Zostava/góly MHK: Meluš, Kapša – Minarovský 2, Bočkay 1, Rakús 10, Szapu 2, Majerník 5, Kotula 1, Stano, Jaššo 1

Najviac gólov P. Bystrice: Š. Macháč 12, Vallo 5, Pupík 4