Piešťanskí šachisti naďalej druholigoví

  • Šport / Ostatné športy
  • 20. apríla 2019, 14:00

Počas prvého aprílového víkendu sa uskutočnilo záverečné dvojkolo druhej šachovej ligy, skupina Západ. V ňom sa rozhodlo, že tretia najvyššia šachová súťaž na Slovensku sa bude hrať v Piešťanoch aj v ďalšej sezóne.

Rozhodlo o tom sobotňajšie víťazstvo hráčov ŠK Kúpele Piešťany v Senci a nedeľňajšia remíza v Trnave. V Senci získali po celom bode za víťazstvo Denis Nemšák, Pavol Binčík a Adrián Manák, po pol bode za remízu pridali Peter Ábel, Daniel Matulík a Jozef Manák. V Trnave stačila Piešťancom na záchranu aj remíza. Výhrou nad súpermi sa o to pričinili Peter Kundrík, Denis Nemšák, Adrián Manák a Krištof Šiška.

Všetky zápasy v sezóne odohrali Ábel a Manák – obaja v nich mali polovičnú bodovú úspešnosť. Päť a pol bodu nahral aj Nemšák, no tomu na to stačilo desať partií, a Kundrík vyhral zo šiestich partií štyri. Okrem spomínaných hráčov v poslednom dvojkole si v priebehu sezóny za druholigové „áčko“ Kúpeľov zahrali aj Patrik Gasa, Marek Mihálik, Andrea Slabá, Michal Podjavorinský, Ján Čuridlo, Jozef Bardík a otec a syn Urmat a Matej Elbek Musaevovci.

Š. Gregorička

0 Shares

Najnovšie správy

Podzemie mestečka rozprestierajúceho sa pod šikmou vežou ožilo uplynulú sobotu milovníkmi kvalitných vín. Slovenskí vinári a ich kolegovia z Moravy…
  • 21.05.2019, 08:00
  • Spravodajstvo / Región
V Piešťanoch na Vrbovskej ceste aktuálne horí autoservis. Pri požiari zasahujú hasiči z Piešťan, Trnavy, dokonca aj dobrovoľní hasiči z…
  • 21.05.2019, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 21. máj 2019
Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána