Zavítali do útulku

  • Mladí dnes / Školy
  • 18. apríla 2019, 12:00

Deti zo Základnej školy Brezová v Piešťanoch sa v sprievode učiteliek vydali do útulku a vymenili školské lavice za praktické vyučovanie. Regionálne centrum Slobody zvierat si poriadne prezreli a dozvedeli sa i čo-to o zvieratách.

Žiaci zo ZŠ Brezová sa tešili aj z darčekov, ktoré dostali. © archív Útulku Piešťany

Dvadsaťjeden tretiakov z Brezovej zavítalo na Priemyselnú ulicu v sprievode učiteliek Gabriely Urbanovej a Viery Kubánovej. Dozvedeli sa o vzniku útulku, zistili, ako žijú zvieratá, ako sa treba o ne starať, pozreli si celý areál a nebola núdza ani o zvedavé otázky, ktoré pracovníci vďačne zodpovedali.

Deti neprišli naprázdno. Priniesli veľmi potrebné veci – čistiace prostriedky a posteľnú bielizeň. S prázdnymi rukami však neodchádzali, na pamiatku dostali plyšákov a nálepky, ktorým sa potešili.

Ako nám prezradila riaditeľka útulku Ľubomíra Baleková, pracovníci sú veľmi radi, keď ich navštívia žiaci zo základných, ale aj študenti stredných škôl: „Sú vždy veľmi spontánni, milí, zvedaví a disciplinovaní. Vďaka patrí pedagógom, ktorí ich odmalička vedú k láske k prírode. Sú to možno naši nasledovníci. Deti sú u nás s radosťou vítané. Za túto milú návštevu ďakujeme a dúfame, že tento rok prídu aj iné školy.“

(am)

Najnovšie správy

Prestavba niekdajších piešťanských verejných záchodov na križovatke ulíc Staničná a Bratislavská sa opäť dostáva na rokovanie mestského zastupiteľstva. Ich majiteľ…
  • 22.05.2019, 00:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je streda 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
streda, 22. máj 2019
Meniny má Júlia, Juliána, zajtra Želmíra