Najúspešnejšia sezóna stolných tenistov v histórii

  • Šport / Ostatné športy
  • 17. apríla 2019, 14:00

Úspešnú bodku za súťažným ročníkom 2018/19 dali stolní tenisti prvoligovej MTJ Piešťany-Moravany „A“. Vďaka výhre v Pezinku a remíze v Bratislave s Isterom obsadili v druhej najvyššej súťaži šieste miesto, čo je najlepšie umiestnenie v histórii klubu.

Stolní tenisti MTJ Piešťany-Moravany: (zľava) Miroslav Jaššo, Martin Malast, Peter Behul, Michal Stehlík a Radovan Debnár. © Peter Behul

„Na posledné dva zápasy sme cestovali s vedomím, že už nemôžeme vypadnúť, no môžeme skončiť v prvej polovici tabuľky. To sa nám napokon aj podarilo, keď sme dopoludnia vyhrali v Pezinku v zápase plnom atraktívnych výmien 8:6. Všetci hráči podali bojovný kolektívny výkon a každý dokázal vyhrať v dvoch stretnutiach,“ povedal nám o dueli kapitán mužstva Peter Behul.

„Popoludní nás hráči Isteru Bratislava prekvapili pohostením, za čo im patrí naše veľké ďakujem. Samotný zápas bol od prvého momentu vyrovnaný a nakoniec sa skončil remízou. Najlepší výkon z našich podali Miško Stehlík a Miro Jaššo. Aj vďaka týmto výsledkom bola táto sezóna nášho ‚áčka‘ najvydarenejšia v celej 30-ročnej histórii stolného tenisu v Piešťanoch a Moravanoch. Veľká vďaka patrí hlavne Radovi Debnárovi, ktorý svojou kvalitnou hrou pozdvihol celé mužstvo. Pochvala patrí aj Miškovi Stehlíkovi, Mirovi Jaššovi a Martinovi Malastovi, ktorí boli neoddeliteľnou súčasťou mužstva, a Dominik Urbanics nám v tejto sezóne taktiež pomáhal,“ zhodnotil sezónu P. Behul.

Dodajme, že v Pezinku získali po dva body Michal Stehlík, Radovan Debnár, Miroslav Jaššo a Peter Behul, v Bratislave nahral Stehlík 2,5 bodu, Jaššo 2, Debnár 1,5 a Malast 1 bod.

Štefan Gregorička

Radovan Debnár, najúspešnejší hráč MTJ.

Najnovšie správy

„Najbližšie tri týždne prosíme šoférov a šoférky o trpezlivosť a zvýšenú opatrnosť na ceste v obci Banka, kde práve prebieha…
  • 21.08.2019, 16:33
  • Spravodajstvo / Región
streda, 21. august 2019
Meniny má Jana, zajtra Tichomír