Chystajú upratovanie brehov Sĺňavy

  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
  • 17. apríla 2019, 00:00

Nielen malí či veľkí rybári a poľovníci, ale aj obyvatelia a predstavitelia obcí Sokolovce i Ratnovce, podnikatelia či vodohospodári, vyzývajú verejnosť, aby sa zapojila do pripravovanej akcie pri príležitosti Dňa Zeme. Chystajú sa do útoku proti neporiadku, budú čistiť brehy vodnej nádrže Sĺňava v Ratnovciach aj okolie Váhu v Sokolovciach.

Ratnovčania aj Sokolovčania sa chystajú na brigádu. © Jaroslav Heler

V stredu 17. apríla odstraňovaňujú nepovolené skládky odpadu na ľavej strane Váhu v katastrálnom území obce Sokolovce. „Zraz bol pri vodnej elektrárni Sokolovce o deviatej hodine ráno,“ uviedol vedúci detského rybárskeho krúžku Jaroslav Heler.

O tri dni nato, v sobotu 20. apríla, nasleduje čistenie brehov Sĺňavy v katastrálnom území obce Ratnovce. Zraz je o deviatej ráno pri zimnom prístave lodí ťažiacich štrk v Ratnovciach. „Prineste si rukavice, hrable, lopaty a dobrú náladu,“ vyzývajú organizátori. Po skončení a vyčistení Sĺňavy bude spoločné posedenie pri guláši s programom, kde prítomných brigádnikov oboznámi rybárka Soňa Predná so životom pod vodnou hladinou Sĺňavy a J. Heler o pripravovaných podujatiach nielen pre mladých rybárov v klubovni na vodnej nádrži Sĺňava.

(vd)

Najnovšie správy

„Najbližšie tri týždne prosíme šoférov a šoférky o trpezlivosť a zvýšenú opatrnosť na ceste v obci Banka, kde práve prebieha…
  • 21.08.2019, 16:33
  • Spravodajstvo / Región
štvrtok, 22. august 2019
Meniny má Tichomír, zajtra Filip