Požiar na Banke zahatal priechod na Havran

  • Spravodajstvo / Región
  • 16. apríla 2019, 16:00

Až štyri hasičské jednotky zasahovali v piatok 12. apríla krátko pred pol jedenástou hodinou dopoludnia pri požiari v obci Banka na Topoľčianskej ulici. Z toho dôvodu odklonili dopravu, takže autá, ktoré sa chceli dostať za Havran, museli zmeniť svoj smer na Svrbice.

Pri požiari zasahovali hasiči z Piešťan, Banky, Moravian nad Váhom a na pomoc kolegom prišli aj Vrbovčania. (Autor: dan)

Išlo o požiar hospodárskej budovy a naukladaného metrového dreva pri rodinnom dome v tesnej blízkosti cestnej komunikácie. „Na lokalizáciu a likvidáciu boli nasadené štyri útočné prúdy a jednoduché hasiace prostriedky za súčasného rozoberania konštrukcie hospodárskej budovy a ochladzovania okolia. Pri požiari hasiči použili dýchacie prístroje. Žiadna osoba nebola zranená,“ uviedla krajská hasičská hovorkyňa Júlia Kedrová.

Príčinou vzniku požiaru je nedbalosť dospelej osoby. Majiteľovi hospodárskej budovy vznikla priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na päťtisíc eur. Vykonanie zásahu si vyžiadalo odstavenie dopravy na štátnej ceste v oboch jazdných pruhoch za asistencie polície. S ohňom bojovali hasiči z Piešťan a členovia dobrovoľných hasičských zborov z Banky, Moravian nad Váhom a Vrbového.

(dan/vd)

Najnovšie správy

Dnes je streda 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Prestavba niekdajších piešťanských verejných záchodov na križovatke ulíc Staničná a Bratislavská sa opäť dostáva na rokovanie mestského zastupiteľstva. Ich majiteľ…
  • 22.05.2019, 00:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 22. máj 2019
Meniny má Júlia, Juliána, zajtra Želmíra