Veteráni v Košiciach excelovali

• 14. apríla 2019, 10:00

Piešťanskí veteránski plavci pokračujú v jarnej pretekárskej sezóne. Počas posledného marcového víkendu na nich v Košiciach čakala domáca najvýznamnejšia previerka – Medzinárodné majstrovstvá SR v plávaní masters.

Piešťanci na Medzinárodných majstrovstvách SR v plávaní masters 2019: (zľava) Pavol Škodný, Zuzana Matúšová, Anna Kičinová, Lucia Lacika, Juraj Horil a Lukáš Rusnák. (Autor: aki)

Zabojovať o tituly sa vybrala pätica ŠPK Kúpele Piešťany: Juraj Horil, Anna Kičinová, Zuzana Matúšová, Lukáš Rusnák a Pavol Škodný, pridala sa k nim členka Piešťanského plaveckého klubu Lucia Lacika. Súpermi im bolo 150 pretekárov zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska.

Do súťaže vstúpili plavci ŠPK Kúpele hneď od začiatku úspešne a nakoniec ziskom 21 individuálnych a dvoch štafetových medailí obsadili tretie miesto v hodnotení klubov. K tomu treba prirátať desať pódiových umiestnení v hodnotení Open. K medailovým úspechom pridali tiež dva zápisy do tabuliek slovenských rekordov masters, keď Anna Kičinová prekonala 13 rokov starý rekord na 50 m prsia a štafeta vo vekovej kategórii 160-199 rokov v zložení Škodný, Kičinová, Rusnák a Matúšová poslala do histórie zápis na 4×50 m polohové preteky.

Juraj Horil do medailovej bilancie prispel dvomi druhými miestami na prsiarskych tratiach 50 a 100 m a treťou priečkou na 200 m polohové preteky vo svojej vekovej kategórii.

Kičinová zaznamenala víťazstvá na 50 a 100 m prsia a 50 m motýlik, druhá bola na 100 m motýlik. V hodnotení Open získala striebro za 100 m motýlik a bronz za 100 m prsia.

Zuzana Matúšová vo svojej vekovej kategórii nenašla premožiteľku v disciplínach 50 m voľný spôsob, motýlik i prsia, 100 m voľný spôsob a 200 m polohové preteky. V hodnotení Open na najvyššom stupienku stála na 50 m motýlik, druhá bola na 100 m voľný spôsob a 200 m polohové preteky, bronzová na 50 m prsia a 50 m voľný spôsob.

Lukáš Rusnák štartoval na 50 a 100 m motýlik, 800 m voľný spôsob a 200 m polohové preteky. Vo svojej vekovej kategórii pri všetkých štartoch jednoznačne dominoval a pripísal si v hodnotení Open dve strieborné priečky na 50 a 100 m motýlik a tretie miesto na 200 m polohové preteky.

Pavol Škodný medzi rovesníkmi zvíťazil na 200 m polohové preteky a 400 m voľný spôsob a druhé miesta obsadil na 50 m motýlik a 100 m znak a voľný spôsob.

Pri neúčasti zraneného Karola Kanteka zložili masters plavci ŠPK Kúpele len „mladú“ štafetu v kategórii 160-199 rokov. V nej je medzi veteránmi najsilnejšia konkurencia, no aj napriek tomu Piešťanci na 4×50 m voľný spôsob dokázali obsadiť druhé miesto a na 4×50 m polohové preteky zvíťazili v novom slovenskom rekorde masters.

Lucia Lacika z PPK štartovala na 50 a 100 m znak, kde získala striebro, a na 400 m voľný spôsob si prevzala zlato vo svojej vekovej kategórii a druhé miesto v hodnotení Open.