Chodník na A. Hlinku pripomína tankodróm

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 10. apríla 2019, 00:00

Mnohí obyvatelia, ale aj návštevníci Piešťan krútia hlavou nad tým, akými krivoľakými chodníčkami sa pohybujú idúc do centra cez Ulicu A. Hlinku.

Chodník vyzerá ako „spevnená“ plocha na tankodróme. (Autor: Supa)

Od autobusovej stanice až takmer po predajňu Podnikateľ je na jednej strane ulice chodník, ktorý má byť vybudovaný aj pre cyklistov, vyfrézovaný a podklad tvorí betónová vrstva. Pri zjazdoch sú nerovnosti, pre invalidné vozíky a detské kočíky je chodník problematickým miestom.

Jar a suché počasie bez výrazných zrážok je priam ideálne na stavebné práce, ale tie nepokračujú. Preto sme sa na tento problém spýtali hovorkyne mestského úradu. „Práce na chodníkoch na Ulici A. Hlinku boli pozastavené v zimných mesiacoch pre nepriaznivé klimatické podmienky. Stavebné práce na tejto investičnej akcii začnú pokračovať v najbližšom čase. Revitalizácia drevín v tejto oblasti sa má uskutočniť v rámci investičnej akcie ‚Sadové úpravy Prednádražie v Piešťanoch‘, v súčasnej dobe Mesto Piešťany očakáva podpísanie zmluvy Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR,“ uviedla Drahomíra Moretová.

(vd)

Najnovšie správy

„Najbližšie tri týždne prosíme šoférov a šoférky o trpezlivosť a zvýšenú opatrnosť na ceste v obci Banka, kde práve prebieha…
  • 21.08.2019, 16:33
  • Spravodajstvo / Región
štvrtok, 22. august 2019
Meniny má Tichomír, zajtra Filip