Kartári z Dolného Lopašova si na Zemplíne polepšili

• 7. apríla 2019, 12:00

Mariášová extraliga pokračovala štvrtým kolom, ktoré sa uskutočnilo v Michalovciach. Na tamojšej Veľkej cene Zemplína išla karta aj hráčom Dolného Lopašova, z ktorých sa v konkurencii 342 hráčov až traja dostali do prvej tridsiatky a ďalší bol tridsiaty tretí.

Ilustračné foto © pixabay.com

Súťaž jednotlivcov vyhral Andrej Artim zo Sniny, ktorý ako jediný nahral plný počet 30 bodov a do tabuľky jednotlivcov si pripísal 438 bodov. Na ďalších medailových priečkach skončili 28-bodoví Štefan Šošovica z Hlohovca a Štefan Gavenčiak z Trnavy. Z hráčov Dolného Lopašova bol Ján Struhár 21., Vojtech Bublavý 23., Anton Hlávek 29. a Juraj Reško skončil na 33. mieste. Všetci nahrali po 24 bodov a o ich umiestení rozhodla suma vyhratých peňazí.

Po štyroch turnajoch vedie súťaž jednotlivcov s 1586 bodmi Ján Turjak zo Žiliny, druhý Vojtech Bublavý za ním zaostáva o 17 bodov. Z ďalších našich je Štefan Orviský s 1240 bodmi štrnásty, Pavol Domin (1177) dvadsiaty štvrtý a Jurajovi Reškovi patrí s 1118 bodmi 34. pozícia.

Súťaž družstiev vyhrala v Michalovciach Snina (2145) pred Žilinou (2108) a Vysokými Tatrami (1968). Dolný Lopašov skončil s 1882 bodmi piaty a po štyroch kolách je so 7933 bodmi siedmy. Celkovo vedie Žilina (8829) pred Sninou (8348) a Košicami (8278).