Tri rekordy masters plavcov

  • Plávanie / Šport
  • 6. apríla 2019, 14:00

Jarná pretekárska sezóna sa pre piešťanských masters plavcov Juraja Horila, Annu Kičinovú, Zuzanu Matúšovú a Pavla Škodného začala na siedmom ročníku International Vienna Masters Championships.

(Zľava) Pavol Škodný, Zuzana Matúšová, Anna Kičinová a Juraj Horil vo viedenskom bazénovom komplexe vo Floridsdorfe. (Autor: aki)

Pri účasti 322 plavcov z desiatich európskych krajín – Rakúsko, Maďarsko, Nemecko, Chorvátsko, Srbsko, Bulharsko, Rusko, Ukrajina, Česko, Slovensko – si kvarteto z Piešťan porovnalo svoje sily s veľmi silnou konkurenciou v hodnotení Open bez rozdielu vekových kategórií.

Jediným medailovým úspechom bola strieborná priečka Anny Kičinovej v disciplíne 200 metrov motýlik. Cenné štvrté miesta dosiahli Zuzana Matúšová na 100 m polohové preteky a Pavol Škodný na 400 m polohové preteky.

Sľubnými počinmi v úvode pretekárskej sezóny boli tiež zápisy v tabuľkách slovenských masters rekordov. Kičinová vylepšila rekordy na 100 m prsia a 200 m polohové preteky a Matúšová posunula rekord na 50 m prsia. Veľmi hodnotnými výsledkami v tejto konkurencii boli aj umiestnenia v prvej desiatke a všetky dosiahnuté časy na úrovni osobných výkonov. Ozdobou mítingu boli európske rekordy Rudolfa Šmerdu z Českej republiky a Smiljany Marinović z Chorvátska.

(aki)

65 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2021, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Piešťanskí hasiči mali minulý týždeň päť výjazdov. Hasili požiar trávy, vzbĺknuté papierové kartóny, ale tiež odstraňovali z cesty na Banke…
  • 13.04.2021, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
utorok, 13. apríla 2021
Meniny má Aleš, zajtra Justína