Tri rekordy masters plavcov

  • Plávanie / Šport
  • 6. apríla 2019, 14:00

Jarná pretekárska sezóna sa pre piešťanských masters plavcov Juraja Horila, Annu Kičinovú, Zuzanu Matúšovú a Pavla Škodného začala na siedmom ročníku International Vienna Masters Championships.

(Zľava) Pavol Škodný, Zuzana Matúšová, Anna Kičinová a Juraj Horil vo viedenskom bazénovom komplexe vo Floridsdorfe. (Autor: aki)

Pri účasti 322 plavcov z desiatich európskych krajín – Rakúsko, Maďarsko, Nemecko, Chorvátsko, Srbsko, Bulharsko, Rusko, Ukrajina, Česko, Slovensko – si kvarteto z Piešťan porovnalo svoje sily s veľmi silnou konkurenciou v hodnotení Open bez rozdielu vekových kategórií.

Jediným medailovým úspechom bola strieborná priečka Anny Kičinovej v disciplíne 200 metrov motýlik. Cenné štvrté miesta dosiahli Zuzana Matúšová na 100 m polohové preteky a Pavol Škodný na 400 m polohové preteky.

Sľubnými počinmi v úvode pretekárskej sezóny boli tiež zápisy v tabuľkách slovenských masters rekordov. Kičinová vylepšila rekordy na 100 m prsia a 200 m polohové preteky a Matúšová posunula rekord na 50 m prsia. Veľmi hodnotnými výsledkami v tejto konkurencii boli aj umiestnenia v prvej desiatke a všetky dosiahnuté časy na úrovni osobných výkonov. Ozdobou mítingu boli európske rekordy Rudolfa Šmerdu z Českej republiky a Smiljany Marinović z Chorvátska.

(aki)

Najnovšie správy

Podzemie mestečka rozprestierajúceho sa pod šikmou vežou ožilo uplynulú sobotu milovníkmi kvalitných vín. Slovenskí vinári a ich kolegovia z Moravy…
  • 21.05.2019, 08:00
  • Spravodajstvo / Región
V Piešťanoch na Vrbovskej ceste aktuálne horí autoservis. Pri požiari zasahujú hasiči z Piešťan, Trnavy, dokonca aj dobrovoľní hasiči z…
  • 21.05.2019, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 21. máj 2019
Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána