Noc s Andersenom na ZŠ Mojmírova

  • Mladí dnes / Školy
  • 6. apríla 2019, 10:00

V piatok 29. marca sa po prvýkrát večer otvorili dvere do rozprávky aj na Základnej škole Mojmírova v Piešťanoch. Krásne vyzdobené priestory umocňovali pocit tajomna, rozprávkového čara. Deti sa na tento deň veľmi tešili.

Braňo Jobus si detské publikum získal svojou bezprostrednosťou. © archív školy

Na úvod sme v areáli školy spoločne zasadili Rozprávkový strom tajných prianí. A ako naozajstný rozprávkový strom, aj náš dostal dušu a podobu živej bytosti. 

Hosťom, ktorého sme k nám pozvali, bol známy spisovateľ detských kníh a hudobník Braňo Jobus. Svoje vystúpenie spestril temperamentnými piesňami, ktoré všetkým zdvihli náladu. Bezprostrednosťou, úprimnosťou a skvelým humorom si získal úplne všetkých. Keďže Braňo oslavuje v týchto dňoch svoje životné jubileum, 50 rokov, pripravili sme mu spoločne s deťmi prekvapenie. Ako na správnej oslave nesmela chýbať torta a darčeky.

Deti mali radosť z programu, ktorý sme pre ne pripravili, z tvorivých dielní, z rozprávok. Už teraz sa tešíme na budúci rok, keď si budeme môcť Noc s Andersenom zopakovať.

Vychovávateľky ŠKD

V areáli školy zasadili Rozprávkový strom tajných prianí.
32 Shares

Najnovšie správy

K obdobiu adventu patrí vôňa ihličia, škorice, ligotavé vianočné ozdoby, ktoré odrážajú plameň sviečky. Je to príležitosť, keď radostné očakávanie…
  • 13.12.2019, 21:09
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Školy / Spravodajstvo
Dnes je sobota 14. decembra. Meniny má Branislava, Bronislava.
  • 14.12.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 15. decembra 2019
Meniny má Ivica, zajtra Albína