Prišlo vyše tisíc žiadostí o dotácie

  • Kraj / Spravodajstvo
  • 5. apríla 2019, 00:00

Úrad Trnavského samosprávneho kraja dostal v určenom termíne viac ako tisíc žiadostí o poskytnutie dotácií od aktívnych občianskych združení, spolkov alebo obcí, čo je o 17 percent viac ako rok predtým. Na svoje projekty žiadajú v troch dotačných programoch takmer tri milióny eur.

„Krajskí poslanci vyčlenili v tomto roku na dotácie 750-tisíc eur, čo je o 180-tisíc viac ako vlani,“ informoval Jaroslav Vacek z Úradu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).

„Veľmi nás teší, že obce a organizácie majú záujem o naše dotácie. Touto formou chceme podporovať kultúrne, vzdelávacie, športové a iné projekty. Ako prvý kraj sme pristúpili k elektronickému podávaniu žiadostí, čo zjednodušilo prístup žiadateľov k týmto podporným schémam,“ povedal krajský podpredseda Marek Neštický.

Momentálne hodnotia všetkých 1006 podaných projektov. O tom, ktoré projekty budú úspešné, rozhodnú poslanci TTSK na rokovaní zastupiteľstva 10. apríla.

TTSK vypísal tri výzvy na predkladanie žiadostí o dotácie. Jedna je zameraná na podporu kultúrnych, umeleckých a vzdelávacích aktivít, druhá na podporu zdravia, prevencie chorôb a aktivít zameraných na pomoc pre sociálne odkázaných a tretia na podporu športových a mládežníckych aktivít.

SITA

13 Shares

Najnovšie správy

V aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa, ktorý je v predaji od utorka nájdete množstvo najmä regionálnych udalostí. 
  • 21.01.2020, 05:00
  • Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
utorok, 21. januára 2020
Meniny má Vincent, zajtra Zora