Dobrovoľníci vyčistili starý cintorín

  • Spravodajstvo / Región
  • 5. apríla 2019, 08:00

V rámci jarného upratovania na Banke si niektorí obyvatelia všimli aj zarastené plochy, ktoré nepatria „nikomu“, a rozhodli sa ich vyčistiť. Pozemok, ktorý bol kedysi židovským cintorínom, ako keby nikomu nepatril. Roky zarastená džungľa poslúžila niektorým neporiadnikom aj ako smetisko.

Zanedbané stromy boli po dlhom čase odborne zrezané. (Autor: dan)

Obyvateľ priľahlej nehnuteľnosti Ján Šugár sa to rozhodol zmeniť a zorganizoval upratovaciu brigádu. „V minulosti sme už párkrát pozemok vyčistili. Už to tam vyzeralo strašne, tak sme sa to rozhodli spraviť znovu,“ uviedol J, Šugár.

Na pozemku sa už nenachádzajú žiadne náhrobné kamene, iba zarastené kríky a stromy, o ktoré sa nikto nestará. S partiou dobrovoľníkov sa mu podarilo za sobotu pozemok zmeniť na nepoznanie. Odstránili nielen burinu a kríky, ale odborného orezu sa dočkali aj dreviny. Na pozemku je však stále mnoho práce, vyzerá však už neporovnateľne lepšie.

Daniela Serišová

0 Shares

Najnovšie správy

Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
utorok, 16. júla 2024
Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav