Majster sveta Martin Šonka bude lietať v Piešťanoch

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 2. apríla 2019, 14:00

Český akrobatický pilot, šampión a majster sveta adrenalínových pretekov Red Bull Air Race, Martin Šonka, prijal pozvanie na Festival letectva Piešťany. V dňoch 4. a 5. mája priletí na piešťanské letisko, aby predviedol svoje umenie všetkým fanúšikom letectva a lietania.

Český pilot Martin Šonka je hviezdou série Red Bull Air Race. © festivalletectva.sk

„Lietať budem na Extra 300 SR. Vystúpenie bude postavené na mojej súťažnej freestylovej zostave. Pri súťažiach v akrobacii máme freestyle len štyri minúty a moje vystúpenie potrvá dvanásť, takže tam môžem vložiť aj figúry, ktoré sa do súťažnej zostavy nezmestia. Pokúsim sa ukázať, čo všetko moje lietadlo dokáže. Od minimálnych rýchlostí, visov na vrtuli a cúvania až po maximálnu rýchlosť vyše 400 kilometrov za hodinu a rotácií okolo všetkých troch osí,“ povedal Martin Šonka.

Držiteľ na preteky Red Bull Air Race je členom elitnej skupiny pätnástich top pilotov sveta. Prvýkrát vyhral preteky tejto série v roku 2017 v Abu Dhabi. Hneď v nasledujúcom roku si po prvý raz vo svojej kariére zo súťaže odniesol titul majstra sveta.

(ts)

 

Najnovšie správy

Dnes je streda 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Prestavba niekdajších piešťanských verejných záchodov na križovatke ulíc Staničná a Bratislavská sa opäť dostáva na rokovanie mestského zastupiteľstva. Ich majiteľ…
  • 22.05.2019, 00:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 22. máj 2019
Meniny má Júlia, Juliána, zajtra Želmíra