Hokejoví reprezentanti sa pripravujú v Piešťanoch

  • Hokej / Šport
  • 2. apríla 2019, 16:00

Slovenská hokejová reprezentácia štartuje prípravu na majstrovstvá sveta v Bratislave a v Košiciach, ktoré sa konajú v dňoch 10.-26. mája. Zverenci trénera Craiga Ramsayho začínajú mesačnú šnúru prípravných zápasov proti Švédsku, s ktorými si zmerajú sily 4. apríla v Topoľčanoch. Ešte predtým sa stretnú na tréningovom kempe v Piešťanoch.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho odštartujú prípravu na svetový šampionát v kúpeľnom meste. © archív SZĽH

Pripravenosť slovenských reprezentantov okrem Švédov preveria Nemci v dvojzápase v Garmisch-Partenkirchene a Kaufbeurene (11. a 13. 4.), Rakúšania v dvojzápase v Salzburgu a Innsbrucku (19. a 20. 4.), Česká republika v dvojzápase v Trenčíne a v Nitre (26. a 27. 4.), Veľká Británia v Poprade (4. 5.) a generálku na svetový šampionát bude stretnutie proti Nórom v Michalovciach (7. 5.).

V realizačnom tíme pribudlo staronové meno asistenta trénera. Ramsaymu bude pomáhať okrem Róberta Petrovického a trénera brankárov Jána Lašáka aj Michal Handzuš.

Nominácia na prvý týždeň spoločnej prípravy pred MS 2019 – brankári: Július Hudáček, Andrej Košarišťan, obrancovia: Michal Čajkovský, Mário Grman, Martin Chovan, Adam Jánošík, Mislav Rosandič, Michal Sersen, Martin Štajnoch, Peter Trška, útočníci: Martin Bakoš, Dávid Buc, Lukáš Cingel, Dávid Gríger, Andrej Kudrna, Adam Liška, Tomáš Mikúš, Ladislav Nagy, Matej Paulovič, Radovan Puliš, Matúš Sukeľ, Radoslav Tybor

(th)

Najnovšie správy

Dnes je streda 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Prestavba niekdajších piešťanských verejných záchodov na križovatke ulíc Staničná a Bratislavská sa opäť dostáva na rokovanie mestského zastupiteľstva. Ich majiteľ…
  • 22.05.2019, 00:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 22. máj 2019
Meniny má Júlia, Juliána, zajtra Želmíra