Hokejoví reprezentanti sa pripravujú v Piešťanoch

  • Hokej / Šport
  • 2. apríla 2019, 16:00

Slovenská hokejová reprezentácia štartuje prípravu na majstrovstvá sveta v Bratislave a v Košiciach, ktoré sa konajú v dňoch 10.-26. mája. Zverenci trénera Craiga Ramsayho začínajú mesačnú šnúru prípravných zápasov proti Švédsku, s ktorými si zmerajú sily 4. apríla v Topoľčanoch. Ešte predtým sa stretnú na tréningovom kempe v Piešťanoch.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho odštartujú prípravu na svetový šampionát v kúpeľnom meste. © archív SZĽH

Pripravenosť slovenských reprezentantov okrem Švédov preveria Nemci v dvojzápase v Garmisch-Partenkirchene a Kaufbeurene (11. a 13. 4.), Rakúšania v dvojzápase v Salzburgu a Innsbrucku (19. a 20. 4.), Česká republika v dvojzápase v Trenčíne a v Nitre (26. a 27. 4.), Veľká Británia v Poprade (4. 5.) a generálku na svetový šampionát bude stretnutie proti Nórom v Michalovciach (7. 5.).

V realizačnom tíme pribudlo staronové meno asistenta trénera. Ramsaymu bude pomáhať okrem Róberta Petrovického a trénera brankárov Jána Lašáka aj Michal Handzuš.

Nominácia na prvý týždeň spoločnej prípravy pred MS 2019 – brankári: Július Hudáček, Andrej Košarišťan, obrancovia: Michal Čajkovský, Mário Grman, Martin Chovan, Adam Jánošík, Mislav Rosandič, Michal Sersen, Martin Štajnoch, Peter Trška, útočníci: Martin Bakoš, Dávid Buc, Lukáš Cingel, Dávid Gríger, Andrej Kudrna, Adam Liška, Tomáš Mikúš, Ladislav Nagy, Matej Paulovič, Radovan Puliš, Matúš Sukeľ, Radoslav Tybor

(th)

0 Shares

Najnovšie správy

Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
utorok, 16. júla 2024
Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav