Vrbové vstúpilo do jarnej časti so zmenami

  • Šport / Futbal
  • 31. marca 2019, 09:00

Počas zimnej prestávky prišlo vo futbalovom klube MFK Vrbové k viacerým zmenám, ktoré priblížil jeho novozvolený prezident Peter Majerník.

Peter Majerník (druhý sprava) bude vykonávať funkciu prezidenta i trénera klubu MFK Vrbové. © FB MFK Vrbové

V prípravnom období prišlo k niektorým zmenám nielen v kádri družstva, ale aj vo vedení mestského futbalového klubu. Staré vedenie sa vzdalo svojich funkcií z dôvodov pracovného vyťaženia niektorých členov, a tak sa 25. januára konala konferencia za prítomnosti primátorky mesta a členov futbalového klubu, na ktorej prišlo k zvoleniu nového vedenia MFK. Prezidentom a štatutárom klubu sa stal Peter Majerník, ISSF manažérom Pavol Majerník a ďalší piati členovia výboru sú Peter Majerník st., Peter Filan, Igor Spál, Miroslav Kaclík a Rastislav Kubiš.

V mužstve dospelých prišlo počas zimnej prestávky k niekoľkým zmenám. Káder opustili štyria hráči: Janko Šimor (hosťovanie v Krakovanoch), Matúš Verchola (hosťovanie v Šípkovom), Martin Orichel (prestup do zahraničia) a Peter Vlado (hosťovanie vo Veselom).

S Petrom Vladom sa klub pred začiatkom prvého majstrovského zápasu, ktorý sa odohral túto sobotu, rozlúčil a poďakoval mu za jeho dlhoročnú reprezentáciu. Klub taktiež zablahoželal k dožitej sedemdesiatke aj dlhoročnému hráčovi, trénerovi a funkcionárovi Jozefovi Bogorovi.

„Keďže prišlo k odchodu štyroch hráčov, museli sme hľadať za nich náhradu. Mužstvo sme doplnili o Patrika Dlhého (prišiel na hosťovanie z Nededu), Patrika Chudého, Patrika Trojáka (prišli na prestup z Veľkých Kostolian) a z Nového Mesta nad Váhom sa do kádra vrátil Ľuboš Železník, ktorý u nás pôsobil vlani,“ uviedol pre Vrbové online P. Majerník.

Mládežnícke kategórie – dorast a žiaci – sa pripravovali pod vedením svojich trénerov už od začiatku januára, prípravka od konca januára. Dorastenci pod vedením Jozefa Kusého, žiaci pod vedením Libora Šaša. K jedinej zmene prišlo na pozícii trénera prípraviek, kde Ladislava Slováka nahradil hráč A-mužstva Ľuboš Železník.

„V priebehu zimnej prípravy prišlo aj k doplneniu materiálneho zabezpečenia. Dorastenci dostali nové teplákové súpravy a na novú sezónu po spolupráci so sponzormi budú mať novú sadu dresov. Postupne by sme chceli dať spraviť nové dresy aj pre kategóriu žiakov a prípraviek,“ doplnil Majerník.

(th)/Vrbové online

4 Shares

Najnovšie správy

Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie…
  • 06.04.2020, 16:52
  • Podujatia / Piešťany
Mestská polícia 4.apríla 2020 prijala telefonické oznámenie, že za železným mostom popri kanále na Hornú Stredu v katastri mesta Piešťan,…
  • 06.04.2020, 18:21
  • Piešťany / Spravodajstvo
pondelok, 6. apríla 2020
Meniny má Irena, zajtra Zoltán