Herecké hviezdy sa predviedli v Dome umenia

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 27. marca 2019, 12:00

Ešte raz, ale lepšie… znie názov divadelného predstavenia, ktoré minulý týždeň prilákalo do piešťanského Domu umenia stovky divákov. V stredu 20. marca sa na doskách, ktoré znamenajú svet, blysli známi slovenskí herci a ich umenie publikum skutočne ocenilo.

Štvorica hercov publikum niekoľkokrát poriadne rozosmiala. (Autor: am)

Marko Igonda, Kristína Greppelová, Martin Mňahončák a Aniko Vargová. Štvorica známych slovenských hercov divákov pobavila, ale aj priviedla k zamysleniu.

Manželstvo úspešného spisovateľa, ktorého stvárnil práve M. Igonda, totiž v príbehu stojí na pokraji rozvodu. Jeho manželka si pozve advokátku, aby čo najpromptnejšie vyriešili majetkové vyrovnanie. Spisovateľ však o rozvode nechce ani počuť, pričom ho podporuje jeho dobrý priateľ a advokát M. Mňahončák.

V predstavení tak vzniklo mnoho vtipných, ba až tragikomických situácií, keď diváci nadšene tlieskali a schuti sa zasmiali. „Nemôžeš čakať, že na nás pošleš rotvajlera a my sa budeme brániť vatovou tyčinkou do ucha!“ Mnoho podobných hlášok nenechalo publikum bez odozvy.

Pri výmene názorov manželov i advokátov však dochádza k úrazu a nešťastnému pádu, pri ktorom spisovateľ Thomas stráca vedomie a dostáva sa do kómy. Po prebratí z kómy za vracia do veku 20 rokov a všetko ostatné, vrátane problémov v jeho manželstve, sa mu z pamäti vymazalo…

Či sa dá takto začať od znova, vám prezrádzať nebudeme. Isté však je, že štvorica umelcov primäla plné hľadisko Domu umenia k standing ovation a zanechala stopu v mnohých nadšených divákoch.

(am)

0 Shares

Najnovšie správy

piatok, 19. júla 2024
Meniny má Dušana, zajtra Eliáš, Iľja