MHK Piešťany polčas odolával majstrovi z Prešova

Nedeľňajší zápas nováčika s úradujúcim majstrom uzavrel tohtotýždňový program nadstavbovej časti Slovnaft handball extraligy mužov 2018/2019. MHK Piešťany hostil Tatran Prešov a najmä v prvom polčas potrápil favorita, hoci mu napokon v 8. kole A-skupiny (o 1. – 6. miesto) podľahol 22:30 (12:13). Prešovčania zvýšili na čele tabuľky svoj náskok na 4 body, Piešťanci bojujúci o semifinále figurujú na 5. priečke.

Ilustr. foto (Autor: Marek Bučko)

Hráči Piešťan v I. polčase otočili zo 6:9 na 10:9, ale v jeho závere sa do vedenia opäť dostali Prešovčania, ktorým sa v úvodnej desaťminútovke druhého dejstva podarilo odskočiť na 20:15. Domáci vzápätí kontrovali dvoma gólmi, ale v ďalší priebeh mali pod kontrolou už hádzanári Tatrana. V 48. min vyhrávali 26:18 a potom už s prehľadom doviedli duel do víťazného konca.

Hádzaná – Slovnaft handball extraliga 2018/2019 – muži – nadstavbová časť – A-skupina (o 1. – 6. miesto) – 8. kolo – nedeľa:

MHK Piešťany – Tatran Prešov 22:30 (12:13)
Najviac gólov: L. Rakús 7, Polakovič 6/2, D. Michalka 3/1 – Hrstka 10, Carapkin 6, Rábek 6/3
pok. hody: 4/3 – 4/3, vylúčení: 2 – 3, rozhodovali: Gabriš a Veselka, 480 divákov