Chcú rozhýbať škôlkarov

  • Šport
  • 23. marca 2019, 14:00

Hokejový klub Havrani Piešťany chce zabezpečiť pohyb a športové zážitky aj pre škôlkarov. Prichádza s dobročinným projektom, pre deti môže získať až 5000 eur. Pomôžte aj vy, zahlasujte za projekt Škôlky na ľad.

HK Havrani chce zabezpečiť pohyb a športové zážitky aj pre škôlkarov. © archív HK Havrani

V spolupráci s piešťanskými materskými školami chcú v klube priviesť deti ku korčuľovaniu. Na zimnom štadióne zabezpečia týždenne jednu až dve hodiny dopoludnia ľadovú plochu pre deti v predškolskom veku. Pri výučbe korčuľovania budú asistovať kvalifikovaní tréneri. Deťom s prvými krokmi na ľade pomôžu aj špeciálne pomôcky.

Projekt pre škôlky skúšali Havrani spustiť už viackrát, ale vždy sa to skončilo z dôvodu, že deti sa nemali ako dostať na zimný štadión. Preto v rámci nového projektu počítajú so „škôlkarskym“ autobusom. Ten deti privezie na hodinu a po jej skončení ich zavezie späť do materskej školy.

S prvou fázou projektu už začali. Pokračovanie pripravujú na september a potrvá až do konca roka 2019.

Pomôžte priviesť deti späť k športu. Ak Havrani získajú najviac hlasov spomedzi všetkých prihlásených za Trnavský kraj, Raiffeisen Bank poskytne na projekt 5000 eur. Prispejte aj vy k zlepšeniu pohybových zručností detí a doprajte im zážitok z korčuľovania pod dohľadom profesionálov. Hlasovať v projekte Gesto pre mesto môžete na stránke www.gestopremesto.sk.

(ts)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Kamila, zajtra Dušana