Chcú rozhýbať škôlkarov

  • Šport
  • 23. marca 2019, 14:00

Hokejový klub Havrani Piešťany chce zabezpečiť pohyb a športové zážitky aj pre škôlkarov. Prichádza s dobročinným projektom, pre deti môže získať až 5000 eur. Pomôžte aj vy, zahlasujte za projekt Škôlky na ľad.

HK Havrani chce zabezpečiť pohyb a športové zážitky aj pre škôlkarov. © archív HK Havrani

V spolupráci s piešťanskými materskými školami chcú v klube priviesť deti ku korčuľovaniu. Na zimnom štadióne zabezpečia týždenne jednu až dve hodiny dopoludnia ľadovú plochu pre deti v predškolskom veku. Pri výučbe korčuľovania budú asistovať kvalifikovaní tréneri. Deťom s prvými krokmi na ľade pomôžu aj špeciálne pomôcky.

Projekt pre škôlky skúšali Havrani spustiť už viackrát, ale vždy sa to skončilo z dôvodu, že deti sa nemali ako dostať na zimný štadión. Preto v rámci nového projektu počítajú so „škôlkarskym“ autobusom. Ten deti privezie na hodinu a po jej skončení ich zavezie späť do materskej školy.

S prvou fázou projektu už začali. Pokračovanie pripravujú na september a potrvá až do konca roka 2019.

Pomôžte priviesť deti späť k športu. Ak Havrani získajú najviac hlasov spomedzi všetkých prihlásených za Trnavský kraj, Raiffeisen Bank poskytne na projekt 5000 eur. Prispejte aj vy k zlepšeniu pohybových zručností detí a doprajte im zážitok z korčuľovania pod dohľadom profesionálov. Hlasovať v projekte Gesto pre mesto môžete na stránke www.gestopremesto.sk.

(ts)

46 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 2. apríla. Tento deň je Medzinárodným dňom detskej knihy, Európskym dňom akcií za práva migrantov a Svetovým…
  • 02.04.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Piešťanskí hasiči minulý týždeň bojovali niekoľkokrát s ohnivým kohútom. Najťažší zásah - požiar v ťažko prístupnom lese v Prašníku -…
  • 01.04.2020, 19:20
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
štvrtok, 2. apríla 2020
Meniny má Zita, zajtra Richard