Najstarší mariášista patrí k najlepším

• Šport / Ostatné športy
  • 22. marca 2019, 16:00

Mariášová SEM extraliga pokračovala v Pezinku tretím z tucta tohtoročných turnajov. Na tamojšej veľkej cene súťažilo 393 hráčov z 18 slovenských klubov. Karta išla najlepšie Žilinčanom, ktorí v meste vína vyhrali súťaž družstiev a najlepšieho hráča mali aj medzi jednotlivcami.

Osemdesiatnik Vojtech Bublavý patrí medzi slovenskú špičku. (Autor: šg)

V súťaži jednotlivcov vyhral Žilinčan Marián Sloviak ako jediný všetkých šesť kôl, za ktoré získal 30 bodov. Druhý Michal Petráš zo Skalice mal 28 a tretí Jozef Beňačka z Trenčína 27. Z kartárov Dolného Lopašova bol najlepší Vojtech Bublavý, ktorý skončil s 26 bodmi šiesty. Jurajovi Reškovi patrilo s 24 bodmi 25. miesto a 23-bodový Pavol Domin obsadil 43. priečku.

Nestor slovenského mariášu, v tomto roku 87-ročný Vojtech Bublavý, poskočil po turnaji v Pezinku na priebežnú druhú priečku hneď za Jána Turjaka zo Žiliny. Ten má momentálne na konte 1294 turnajových bodov, druhý Bublavý 1225 a tretí Ľubomír Dolobáč z Michaloviec 1174 bodov.

Medzi klubmi bola v Pezinku prvá Žilina (2394 bodov) pred Košicami (2368) a Michalovcami (2287). Mariášistom z Dolného Lopašova patrila s 2050 bodmi ôsma priečka a na tej sú s 6103 bodmi aj celkovo. Vedie Žilina (6721) pred Košicami (6705) a Trenčínom (6571).