Medailový víkend pre ŠPK Kúpele

• Plávanie / Šport
  • 20. marca 2019, 14:00

Najmladší pretekári ŠPK Kúpele sa počas prvého marcového víkendu zúčastnili pretekov o Pohár priateľstva v Rimavskej Sobote. V konkurencii 237 pretekárov z 26 klubov, z toho dvoch zahraničných, dosiahli plavci z Piešťan 21 individuálnych medailí a jednu zo štafety.

Skupina najmladších plavcov ŠPK Kúpele Piešťany na pretekoch Pohár priateľstva v Rimavskej Sobote. © Tomáš Vachan

Najúspešnejšou zberateľkou bola Lucia Slámová, ktorá medzi deväťročnými žiačkami získala trikrát zlato na 50 a 100 m znak a 100 m voľný spôsob, dve strieborné medaily na 200 m voľný spôsob a 200 m polohové preteky a pridala aj bronz na 50 m voľný spôsob. V tej istej kategórii si Kristína Kiralová vyplávala dve zlaté medaily na 200 m polohové preteky a 50 m motýlik, tri strieborné na 50 a 100 m voľný spôsob a 100 m prsia a dve bronzové na 200 m voľný spôsob a 50 m prsia.

V kategórii osemročných žiačok sa najviac darilo Milici Martinkovičovej, ktorá vyhrala disciplínu 25 m prsia a druhá skončila na 25 m voľný spôsob a 25 m znak. Michaela Csenkyová si vyplávala zlato na 25 m motýlik a bronz na 25 m znak. Medzi deväťročnými žiakmi vybojoval Sebastián Hornák striebro na 25 m voľný spôsob a bronz na 25 m znak a Martina Holíková bola druhá na 100 m znak.

Najmladší z výpravy v zložení Csenkyová, Tamajka, Martinkovičová a Hornák si za víťazstvo v štafete na

4×25 m voľný spôsob vyplávali víťazný pohár.