Pobedimskí hasiči bilancovali a plánovali

  • Spravodajstvo / Región
  • 15. marca 2019, 08:00

Dobrovoľný hasičský zbor pôsobiaci v obci Pobedim v závere marca hodnotil uplynulé obdobie a plánoval svoju činnosť na nasledujúci rok. Výročná členská schôdza sa uskutočnila za účasti 37 dobrovoľných hasičov.

V rámci výročnej schôdze sa uskutočnila aj diskusia. © archív DHZO

Z hostí nechýbali starosta obce Martin Lednický, ktorý mal medzi hosťami i svojho kolegu, starostu Podolia Rastislava Bobockého. Návštevou hasičov poctil aj člen Prezídia Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Jozef Smolinský.

Pretože v deň konania výročnej členskej schôdze sa niektorí pobedimskí hasiči zúčastnili pohrebu bývalého veliteľa DHZO Čachtice, Ľudovíta Opatovského, všetci si v úvode schôdze uctili jeho pamiatku i pamiatku na nedávno zosnulého člena Ľubomíra Čecha.

Správa o činnosti za minuloročné obdobie bola rozsiahla. Počet zásahov DHZO Pobedim sa na konci roka zastavil na čísle 58. Výjazdov k požiarom bolo 24, pričom priamo v obci evidujú štyri. Najväčší z nich sa stal 30. júna a bol to požiar obilia na koreni, ktoré bolo zasiate na poli Bočan a na Dolnom poli. Dá sa povedať, že väčšina z požiarov mala príčinu v nedbanlivosti a chabej prevencii.

Avšak DHZO Pobedim nie je len zborom, ktorý sa zaoberá iba zachraňovaním pred živlami, záchranu vie podať aj inak. Jednou z nich je darcovstvo krvi, ktoré sa uskutočňuje pod záštitou miestneho spolku Slovenského Červeného kríža. Ten v tomto roku vyznamenal aj svojich členov Jána Ivaniča, Miloša Palkoviča a Ivana Pätnického mladšieho, a to Striebornou Janského plaketou.

Schôdza pokračovala jednotlivými bodmi, až prešla do diskusie. V nej starosta Podolia kladne hodnotil činnosť DHZO Pobedim na území tejto obce a naznačil možnú zmluvnú spoluprácu, ktorú by chcel v budúcnosti nadviazať. Starosta Pobedima taktiež zhodnotil doterajšiu činnosť a spoluprácu s obcou. Spomenul i nastávajúce udalosti, s ktorými sa hasiči a obec musia popasovať. V tomto roku totiž Pobedim čaká udalosť krajského významu – Krajská súťaž dobrovoľných hasičských zborov. Jozef Smolinský oboznámil členov s dianím vo vyšších orgánoch DPO SR a povedal i pár slov k už spomínanej pripravovanej súťaži.

Ján Ivanič sa opýtal Martina Lednického, prečo je plánované postaviť garáž pre hasičské vozidlo ako prístavbu k súčasnej kotolni bývalej materskej školy, a nie ako prístavbu k hasičskej zbrojnici. Lednický odpovedal, že výstavba nie je možná z dôvodu umiestnenia inžinierskych sietí a stavieb vedľa zbrojnice.

Po vynikajúcich pečených kolenách, ktoré pre výročnú členskú schôdzu zabezpečil Rastislav Čop, sa do večera spomínalo v družných rozhovoroch na minulé časy DHZO, z ktorých si dobrý poslucháč mohol vziať veľa ponaučenia, ale aj špásu.

Matej Palkovič, tajomník DHZO Pobedim

Najnovšie správy

Dnes je utorok 19. marca. Tento deň je Sviatkom sv. Jozefa. Meniny má Jozef.
  • 19.03.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
V Trnavskom kraji dosiahla za rok 2018 priemerná mesačná mzda zamestnanca v prepočte na fyzické osoby 1119 eur. Medziročne vzrástla…
  • 19.03.2019, 12:00
  • Kraj / Piešťany / Spravodajstvo
Uplynulý týždeň by sa práca piešťanských hasičov dala označiť aj ako pohodová bez dramatických výjazdov.
  • 19.03.2019, 08:00
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
V stredu 13. marca na Hematologicko-transfuziologickom oddelení Nemocnice A. Wintera darovalo krv 24 darcov.
  • 19.03.2019, 18:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava