Richard Kucsa: Play-off je nová súťaž, všetci sa na vrchol extraligy tešíme

  • Šport / Basketbal
  • 13. marca 2019, 12:00

Slovenská basketbalová extraliga žien odštartovala finálnu fázu sezóny. Piešťanské Čajky v sobotnom prvom stretnutí štvrťfinálovej série zdolali Banskú Bystricu jednoznačne 104:37 a sú krok od postupu do semifinále. Tréner Čajok Richard Kucsa nám v krátkom rozhovore prezradil, že chce so svojím tímom v play-off uspieť.

Tréner Čajok Richard Kucsa chce so svojím tímom v play-off uspieť. © Ladislav Duračka

Nadstavbová časť extraligy sa skončila a Čajky vstúpili do play-off z druhej priečky. Môžete sa v krátkosti vrátiť k nadstavbe a zhodnotiť, ako ste spokojný s výkonmi vášho tímu?

V nadstavbe sme na domácej palubovke ani raz nezaváhali a mrzieť nás môže jedine tesná prehra v Šamoríne, takže s výkonmi môžeme byť vcelku spokojní. Súbežne sme v priebehu nadstavby odohrali aj zápasy v iných súťažiach, čo nám niekedy sťažilo prípravy na zápasy, ale myslím si, že sme sa s tým dobre vysporiadali.

Vo štvrťfinálovej sérii, ktorá sa hrá na dva víťazné zápasy, súperíte so siedmym tímom – Banskou Bystricou. Čajky sú papierovým favoritom série, čo ukázali v prvom stretnutí, keď vyhrali vysoko 104:37, a už v stredajšej odvete môžete zaknihovať postup do semifinále…

Sme favoritom v prvom kole, ale rešpektujeme hráčky aj trénerov Banskej Bystrice. Určite nám víťazstvá a postup do semifinále nedajú iba tak. Prvý zápas sme jednoznačne zvládli a očakávam od všetkých plnú koncentráciu a nasadenie aj v stredu, aby sme dotiahli postup do semifinále.

Čajky pred play-off doplnili súpisku o staronovú americkú posilu Monicu Engelman a súčasnú asistentku trénera Luciu Krč-Turbovú. Ako sa hráčky adaptovali a v čom môžu družstvu vo finálnej fáze pomôcť?

Boli sme zdravotnou situáciou v tíme donútení k doplneniu kádra. Výkony ešte neboli zďaleka optimálne a bude potrebné to ešte doladiť. Verím, že tých pár dní na to bude stačiť. Čo sa týka ich prínosu do hry, vieme, že kvalita tam je, ale najviac môžu družstvu pomôcť skúsenosťami.

Tento rok sú termíny zápasov play-off fixné, čiže aj v prípade ukončenia série sa ďalšia nezačne skôr. Ako sa dívate na túto skutočnosť?

Ja som to privítal. Je dobré, že vieme s určitosťou dopredu, kedy sa bude hrať. Pomôže nám to pri plánovaní. Play-off je nová súťaž, šance sú pre každého vyrovnané a pravidlá sú nastavené. Teším sa na konfrontáciu.

Vaše družstvo malo po novom roku nabitý zápasový program, teraz sa však už môžete sústrediť len na domácu súťaž. Bol čas po náročnom januári a februári dostatočne zregenerovať?

V plne rozbehnutej sezóne je na dostatočnú regeneráciu menej času, ale verím, že sme spravili v tomto smere v klube maximum. Zápasový „kolotoč“ je minulosťou a som rád, že upriamime pozornosť výlučne na záverečnú časť domácej súťaže.

(th)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Kamila, zajtra Dušana