Ďalší slovenský rekord plavkyne Kolníkovej

• Plávanie / Šport
  • 12. marca 2019, 16:00

V 50-metrovom bazéne na bratislavských Pasienkoch sa na začiatku marca konal 57. ročník Veľkej ceny Slovenska v plávaní. Štartovalo na nej 458 plavcov z 52 klubov zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Kirgizska a Luxemburska. Ako úvodný štart do novej sezóny ho absolvovala aj Veronika Kolníková, členka PPK Piešťany, momentálne štartujúca za TJ Znojmo.

Piešťanská plavkyňa Veronika Kolníková s trénerom Jiřím Kyněrom. © archív (vk)

Štart do sezóny bol priam famózny. Piešťanská plavkyňa v disciplíne 1500 m voľný spôsob zvíťazila a časom 17:10,68 min. utvorila nový slovenský rekord. Svoj starý rekord zlepšila o osem sekúnd.

„Tajne som dúfala po náročnom deväťdňovom sústredí v zlepšenie rekordu, no až o toľko sekúnd som nečakala. Teraz absolvujem aklimatizačné štvordňové sústredenie v Jablonci a potom odlietam na 21 dní do Sierra Nevady na vysokohorské sústredenie. Ak ma budú obchádzať choroby a zranenia, som veľmi zvedavá, čo bude nasledovať,“ vyjadrila sa Veronika Kolníková.

No to z jej strany nebolo na Veľkej cene Slovenska všetko – 800 m voľný spôsob vyhrala v osobnom rekorde a na 400 m polohové preteky a 400 m voľný spôsob pridala tretie miesta.