Cenný bod so Šaľou vystrelil hádzanárom v závere Michalka

• Šport / Hádzaná
  • 12. marca 2019, 10:00

Hádzanári MHK Piešťany získali cenný bod za remízu v nedeľňajšom stretnutí šiesteho kola nadstavbovej A-skupiny (o 1.-6. miesto) Slovnaft Handball Extraligy mužov s HKM Šaľa. Pred 380 divákmi Piešťancom päť sekúnd pred koncom vystrelil remízu krídelník Dávid Michalka, ktorý vyrovnal na konečných 26:26 a zaistil pre nováčika dôležitý bod v boji o semifinále.

Hádzanári MHK Piešťany atakujú štvrté postupové miesto tabuľky. © Marek Bučko

Piešťanci si po vyrovnanom úvode vypracovali v záverečnej desaťminútovke prvého polčasu až päťgólový náskok 15:10. Hostia z neho ešte do prestávky mierne ukrojili a po necelej štvrťhodine hry v druhom dejstve naklonili skóre na svoju stranu (19:18). Šaľania potom vyhrávali aj trojgólovým rozdielom, v 55. min ešte viedli 25:23 a vďaka gólu Stasa Pľasuna z 59. min na 26:25 mali na dosah dva body. V čase 59:55 min. sa k slovu dostal Michalka a stanovil konečnú deľbu bodov, po ktorej Piešťany poskočili na piate miesto. Na štvrtú priečku zaručujúcu postup do semifinále strácajú dva body.

Veľmi dôležitý duel odohrá MHK už v stredu na palubovke Topoľčian, ktoré okupujú práve štvrté miesto.

MHK Piešťany – HKM Šaľa 26:26 (15:12)

pokutové hody: 4/3 – 4/3, vylúčenia: 4 – 1

Zostava/góly MHK: Meluš, Kapša, Drahovský – Minarovský, Bočkay 3, Michalka 7, Laho 1, Rakús 5, Szapu, Polakovič 8, Majerník 2, Kotula, Macek, Stano, Halo, Jaššo