V kúpeľnom meste sa bude hrať futbalová TOP liga

  • Šport / Futbal
  • 7. marca 2019, 18:00

Najväčšia liga v malom futbale zavíta do siedmeho mesta na Slovensku. Po Bratislave, Trnave, Nitre, Komárne, Prešove a Žiline sa dočkajú tejto súťaže aj obyvatelia Piešťan a okolia. Registrácia je už spustená a bude trvať do 15. marca. Tímy a jednotlivci sa tak prostredníctvom vyplnenia registračného formuláru môžu prihlásiť do premiérovej sezóny jar 2019, ktorá sa začne 20. marca.

ilustr. foto © archív PFK

TOP liga je amatérska súťaž v malom futbale určená pre všetkých, ktorí si chcú zahrať malý futbal bez ohľadu na futbalovú výkonnosť, vek, pohlavie či sociálne postavenie. Pestrosť ligy spočíva v tom, že každý týždeň môžete nastúpiť proti inému tímu a porovnať vaše zručnosti s viacerými protivníkmi. Všetky zápasy sa odohrajú na ihrisku (rozmery 25 x 45 m) s umelou trávou v areáli štadióna PFK Piešťany. Herný systém je 5+1 s neobmedzeným počtom hráčov na striedanie. Ligu hrá v súčasnosti vyše 2000 hráčov vo viac ako 160 tímoch po celom Slovensku.

TOP liga ponúka možnosť registrovať sa aj hráčom malého futbalu bez tímu. „Treba vyplniť registračný formulár a my sa ti najneskôr do 15. marca ozveme s informáciou, aký tím sme pre teba pripravili. Takto sme už v našej histórií vyskladali vyše 20 nových tímov a mnohé z nich fungujú dodnes,“ prezradili organizátori TOP ligy, ktorí uviedli aj potrebné informácie k registrácii: „Stačí zadať mesto, v ktorom by si chcel hrávať, a vyplniť pár informácií o tebe, ktoré nám pomôžu nájsť ti správny tím, aby to tebe čo najlepšie vyhovovalo podľa tvojich preferencií. Čoskoro sa ti ozveme s informáciou o pridelení do tímu, prípadne nám napíšte e-mail.“ Rovnaký proces odporúčajú pre malé skupinky hráčov.

Profesionálny servis pre amatérov

Všetky zápasy sa odohrajú na umelej tráve v areáli štadióna PFK Piešťany. Výhodou je možnosť výberu hracieho dňa a hracieho času. Garantovaných je minimálne deväť súťažných zápasov. Po každom zápase si môžete pozrieť videohighlighty s najlepšími akciami, zákrokmi a gólmi. Štatistiky, mobilná aplikácia, informačný servis, články, rozhovory po zápase, videá, gól týždňa a iné sú samozrejmosťou. Na konci sezóny budú trofejou a medailami ocenené tri najlepšie tímy. Taktiež bude vyhlásený najlepší strelec sezóny. Výška štartovného je 280 eur za celý tím na celú sezónu.

Najlepšie tímy získavajú miestenku na majstrovstvá Slovenska, odkiaľ je možné kvalifikovať sa na Európsku Ligu majstrov v malom futbale. Pre najlepšie individuálne výkony je možnosť prebojovať sa až do reprezentácie Slovenska v malom futbale, pre ktorú sú vrcholom tejto sezóny októbrové majstrovstvá sveta v Austrálii.

Viac informácií nájdete na www.piestany.topliga.sk.

(th/ts)

16 Shares

Najnovšie správy

Polícia zadržala po útoku päť osôb. Piešťanská polícia obvinila štyroch mužov z výtržníctva a najstaršieho, 35 ročného muža aj z…
  • 22.10.2020, 14:37
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo / Región
štvrtok, 22. októbra 2020
Meniny má Sergej, zajtra Alojzia