Začala sa registrácia do kampane Do práce na bicykli

  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
  • 6. marca 2019, 10:00

Celonárodná kampaň Do práce na bicykli pokračuje tento rok už šiestym ročníkom. Vyhlasuje ju Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Cieľom kampane je podporiť rozvoj trvalo udržateľnej mobility v mestách a podnietiť samosprávy, aby vytvárali na svojom území vhodné podmienky na využívanie cyklistickej dopravy.

„Tohtoročná kampaň sa bude konať v období legislatívneho procesu návrhu zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti rezortu dopravy na podporu rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky. Od tejto legislatívnej úpravy očakávame výrazný posun v budovaní kvalitnej a bezpečnej cyklistickej infraštruktúry na Slovensku,“ povedal minister dopravy a výstavby Árpád Érsek.

Kampaň má takisto motivovať zamestnávateľov k vytvoreniu vhodných priestorov na odkladanie bicykla, prípadne k poskytnutiu iných benefitov pre pracovníkov, ktorí dochádzajú do práce na dvoch kolesách. Zároveň sa snaží ostatným ľuďom ukázať, že bicykel môže byť pre mnohých obyvateľov ideálnym spôsobom pri dochádzaní do práce, či už zo zdravotného, ekonomického, alebo dokonca časového hľadiska.

Od začiatku marca do 18. apríla sa môžu do kampane registrovať samosprávy na stránke www.dopracenabicykli.eu. Zamestnanci alebo študenti so svojimi tímami sa budú môcť do súťaže zapojiť hneď potom, ako sa do kampane prihlási samospráva, v ktorej majú trvalé bydlisko alebo do ktorej dochádzajú do zamestnania. Zapojiť sa do kampane nemôžu jednotlivci alebo tímy, ktorých členovia sú z rôznych organizácií.

Samotná kampaň sa uskutoční od 1. do 31. mája. Najazdené kilometre si budú súťažiaci evidovať na spomínanej webovej stránke. Ocenené budú samosprávy, v ktorej súťažiaci najazdili spolu najväčší počet kilometrov a tie, v ktorých sa zapojilo najviac súťažiacich.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Kamila, zajtra Dušana