Kraj investuje milióny do ciest v okrese Piešťany

  • Kraj / Spravodajstvo
  • 5. marca 2019, 17:15

Trnavský samosprávny kraj v tomto roku investuje takmer tri milióny eur do ciest v okrese Piešťany. Pre oblasť školstva je vyčlenený viac ako milión eur na rekonštrukciu škôl a školských zariadení. Novú elektronickú požiarnu signalizáciu dostane objekt Vily dr. Lisku Balneologického múzea Imricha Wintera. Aj o týchto investíciách informoval trnavský župan Jozef Viskupič zástupcov samospráv okresu Piešťany.

„Okres Piešťany dostane tento rok významné investície do ciest a školstva. Trnavská župa opraví z vlastných zdrojov úseky ciest Trebatice – Borovce a Krakovany až po hranicu kraja. Z prostriedkov EÚ zrekonštruujeme úsek cesty Banka vrátane Krajinského mosta v Piešťanoch,“ povedal Trnavský župan J. Viskupič.

Pre rok 2019 je na opravy ciest pripravených takmer 3 milióny eur, z čoho je viac ako milión vyčlenený z rozpočtu trnavskej župy. Ostatné zdroje sú z prostriedkov EÚ. Viac ako milión eur investuje kraj do opravy a modernizácie školských budov. Najvýznamnejšou investíciou bude rekonštrukcia strechy SOŠ záhradnícka Piešťany, ktorá by sa mala začať už v apríli tohto roka.

„Udalosťou roka pre okres Piešťany, ale aj celý kraj, bude nepochybne návrat Leteckých dní. Podarilo sa nám zachrániť a rozlietavame Letisko Piešťany. Výsledkom nášho úsilia je, že už od tejto sezóny má letisko svoj historicky prvý charterový let, respektíve hneď dva, a to do destinácii v Turecku a Egypte,“ doplnil J. Viskupič.

TS TTSK

24 Shares

Najnovšie správy

Na výstavu fotografií mladého klaviristu a fotografa Jána Raua z Piešťan sa môžete v týchto dňoch vybrať na Liptov. Do…
  • 26.01.2020, 00:01
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je nedeľa 26. januára. Tento deň je Medzinárodným dňom colníctva. Meniny má Tamara.
  • 26.01.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 26. januára 2020
Meniny má Tamara, zajtra Bohuš