Iba 15-ročný Lányi zvíťazil medzi dospelými

• 5. marca 2019, 08:00

V bazéne Materiálovotechnologickej fakulty STU v Trnave sa v závere februára uskutočnili medzinárodné plavecké preteky Veľká cena Trnavy. Približne 400 plavcov z 35 klubov Českej republiky, Holandska, Poľska a Slovenska zápolilo počas dvoch dní o dosiahnutie najlepších časov a umiestnení v 25-metrovom bazéne.

Filip Lányi (uprostred) exceloval na 200 m znak. © SPF/Miroslav Kliner

Klub ŠPK Kúpele Piešťany reprezentovalo 22 plavcov v žiackych aj Open kategóriách. V disciplíne 200 metrov znak sa zaskvel ešte len pätnásťročný Filip Lányi, keď zvíťazil medzi dospelými pretekármi v kvalitnom osobnom rekorde. Sára Niepelová sa v silnej konkurencii blysla druhým miestom na 400 m voľný spôsob. V kategórii žiakov si vybojoval tretiu priečku v disciplíne 100 m prsia Jakub Jánsky v peknom osobnom rekorde.

Najväčšou hviezdou podujatia bola Češka Barbora Seemanová, dvojnásobná víťazka na Olympijských hrách mládeže 2018 v Buenos Aires.