Literárny tip: Lakiho Mestečko

  • Kultúra a spoločnosť / Knihy
  • 4. marca 2019, 12:00

Hovorí sa, že na Slovensku už takmer každý píše, ale, bohužiaľ, takmer nikto nečíta. Aby ste sa dokázali orientovať v labyrinte vydávanej literatúry, ponúkame vám literárny tip, knižnú ochutnávku na tento týždeň.

ilustrácia z knihy

Lakiho Mestečko je jedinečná kniha pre malých aj veľkých tulákov. Ak chcete preskúmať zákutia Banskej Štiavnice, skúste to so psíkom Lakim, bude vaším sprievodcom v historických uličkách starobylého mesta. Lakiho a jeho absurdné príhody vraj pozná v Štiavnici azda každý, čitateľovi pomáha v každej kapitole aj nakreslená mapka. Text napísala Veronika Hajdučíková, zapálená etnologička, a množstvo ilustrácií vytvoril Marcel Mészáros. Podľa jeho slov vytvoril ilustrácie doplnené komiksom, výsledkom je úžasná koláž, kresby s prepracovanými detailmi historických stavieb a urbanistického prostredia, ktoré sú navyše obohatené „srandičkami“ pre vnímavých čitateľov. Knihu vydalo vydavateľstvo Altamika, miestna knihárska dielňa Chytrô ručne vyrobila sieťotlačovú obálku a väzbu.

Ivana Papcunová

0 Shares

Najnovšie správy

Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
utorok, 16. júla 2024
Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav