Ako to vyzerá na špici šiestej futbalovej ligy?

  • Šport / Futbal
  • 3. marca 2019, 14:00

Zimná príprava futbalistov je v plnom prúde, preto sme sa pozreli, ako to vyzerá v mužstvách zo špice najvyššej oblastnej súťaže, kde bude počas jari boj o postupovú priečku ešte zaujímavý.

Podarí sa futbalistom PFK Piešťany vyhrať aj šiestu ligu? © Martina Radošovská

U lídra tabuľky žiadne zmeny

Zavar, ktorý zimuje na prvom mieste, bude na jar pokračovať v rovnakom zložení ako na jeseň. Podľa trénera Lukáša Vida neboli pri 25-člennom kádri potrebné žiadne zmeny. Po jesennej časti vedie Zavar len o tri body, aj preto sa zameriavajú na kvalitnú zimnú prípravu. Mužstvo absolvovalo sústredenie v Brezovej, v rámci ktorého ich preverili Slávia či FK Cerová. Momentálne pokračuje príprava v domácich podmienkach a líder šiestej ligy sa stihol stretnúť už s viacerými zaujímavými súpermi ako ŠK Báb, Boleráz či Biely Kostol. Na programe zostávajú ešte Jaslovské Bohunice, Špačince a generálka s Pečeňadmi.

Po jesennej časti sa Vido vyjadril, že by rád s mužstvom okúsil vyššiu súťaž, no ak nebude tento impulz aj na strane hráčov, z trénerskej stoličky by pravdepodobne odišiel. Jar nebude pre Zavar jednoduchá, na päty im šliapu ambiciózne Piešťany, s ktorými ich čaká prvé jarné kolo na domácej pôde.

PFK chce bojovať o prvú priečku

Druhé Piešťany delia od prvého miesta len tri body a v mužstve sa príchody niektorých hráčov ešte riešia. Do kádra však pribudla výrazná posila do ofenzívy v podobe Juraj Branišu z Malženíc a stredopoliara Maroša Hutára z Váhoviec. Na skúške mali aj Kristiána Žáka z Pečeniad, Marcela Modroviča z Červeníka či Juraja Šulimana a Ondreja Strečanského z Veľkých Kostolian. To, či sa dohodnú na spolupráci aj s týmito hráčmi, je otázka blízkej budúcnosti.

V PFK sa netaja svojimi postupovými ambíciami, preto sa okrem dopĺňania kádra zamerali na dobrú prípravu, v ktorej sa stretli s Pezinkom, Hornou Krupou či Veľkým Lapášom. V pláne je aj zápas s Dolnými Vestenicami a ďalšími súpermi.

Výrazné obmeny sa nekonajú

Tretie Drahovce strácajú na prvú priečku šesť bodov a príliš veľké postupové chúťky nemajú. Zverenci Františka Šurana chcú aj na jar nadviazať na dobré výsledky z jesene a baviť futbalom hlavne divákov. Cieľom však je udržať si miesto v prvej trojke. Čo sa týka zmien, Drahovce nemali dôvod obzerať sa po posilách. Káder zostáva bez výraznejších zmien, jedinou je odchod Marcela Ondera do Častkoviec. V rámci prípravy absolvovali viacero zápasov so súpermi ako Boleráz, Modranka, Neded či Špačince. Do konca zimnej prípravy majú na programe stretnutia s Hornou Krupou, Košolnou a Prašníkom.

Neprezradia posily ani program prípravy

Štvrté Pavlice delí od prvého miesta sedem bodov a ohľadom zmien či zimnej prípravy nič nekonkretizujú. Podľa hrajúceho trénera Martina Cintulu k obmenám príde, na skúške v mužstve mali až osem hráčov. Z kádra odišiel Matúš Matejčík do treťoligového Bernolákova.

„Určite chcem mužstvo oproti prvej polovici sezóny posilniť, no mená nechcem komentovať, aby neprišlo k špekuláciám. Prípravných zápasov máme naplánovaných šesť a k tomu je na programe aj týždenné sústredenie v Trenčianskych Tepliciach. V tejto zimnej príprave taktiež neodkryjeme naše prípravné zápasy ani výsledky. Zamerali sme sa na seba a dúfame, že potrápime mužstvá na čele tabuľky,“ objasnil dôvody Cintula. Ako dodal, pred začiatkom sezóny mali cieľ pobiť sa o postup, no v konečnom dôsledku im tieto ciele v niektorých zápasoch zväzovali nohy. „Teraz chceme hrať čo najlepší futbal, a ak sa nám podarí skončiť na prvom meste, budeme šťastní. Urobíme maximum, no ak by to nevyšlo, nebudeme z toho robiť drámu,“ uzavrel tréner.

Martina Radošovská

1 Shares

Najnovšie správy

Vodiči môžu jazdiť po dvoch zmodernizovaných úsekoch ciest s celkovou dĺžkou 8,5 kilometra. Kraj má v tomto roku na rekonštrukcie…
  • 21.10.2020, 16:06
  • Piešťanský týždeň / Kraj / Spravodajstvo
streda, 21. októbra 2020
Meniny má Uršuľa, zajtra Sergej