Donizettiho Dcéra pluku už v sobotu

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 27. februára 2019, 18:00

Komická opera o Márii, ktorú si ako dieťa osvojil a vychoval vojenský regiment, prichádza na plátno Domu umenia Piešťany už v sobotu 2. marca o 18.55 h. Dcéra pluku z pera skladateľa Gaetana Donizettiho v živom prenose z Metropolitnej opery v New Yorku tak opäť zaručí výnimočný zážitok.

V Dome umenia si môžete vychutnať ďalší priamy prenos opery. © prenosydokin.cz

Všetci dúfajú, že Mária sa jedného dňa stane ženou niektorého z vojakov, no ona sa zamiluje do obyčajného tirolského chlapca Tonia… Hviezdy belcanta Pretty Yende a Javier Camarena sa spojili, aby predviedli na javisku Metropolitnej opery nádherný ohňostroj. Maurizio Muraro stvárni seržanta Sulpiceho, Stephanie Blythe cudzokrajnú markízu z Berkenfieldu. Diriguje Enrique Mazzola.

Opera Dcéra pluku vznikla v koprodukcii Metropolitnej opery v New Yorku, Royal Opera House v londýnskom Covent Garden a Wiener Staatsoper vo Viedni. V sobotu 2. marca večer sa pripravte na 175 minút plných kultúry, v predstavení je jedna prestávka.

(red)

0 Shares

Najnovšie správy

Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
utorok, 16. júla 2024
Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav