Čajky dnes hostia Šamorín, posila Engelman sa už teší na fanúšikov

Piešťanské Čajky čaká dnes o 18:00 v Diplomat aréne posledný domáci zápas v nadstavbovej časti 1. – 4. basketbalovej extaligy žien, keď privítajú družstvo ŠBK Šamorín. Čajky majú svojim protivníčkam čo vracať, keďže v prvom vzájomnom stretnutí v nadstavbe prehrali 58:59.

cajky
Staronová posila Monica Engelman sa opäť predstaví v Diplomat aréne. (Autor: Laco Duračka)

Basketbalistky Piešťanských Čajok sa cez víkend postarali o jeden z najväčších úspechov v histórii klubu, keď v Brne triumfovali na turnaji Final Four Stredoeurópskej ligy CEWL 2018/2019. Na oslavy však príliš času nemali, keďže už dnes ich čaká domáci duel extraligovej nadstavby proti ŠBK Šamorín. Čajky majú odhodlanie napraviť zaváhanie z druhého kola nadstavbovej časti, keď na palubovke Šamorína prehrali 58:59.

Pred piešťanskými fanúšikmi sa po troch rokoch opäť predstaví aj staronová posila Piešťanských Čajok Monica Engelman, ktorá sa zápasu v Diplomat aréne už nevie dočkať. „Už za môjho prvého pôsobenia v Piešťanoch bola v Diplomat aréne vždy výborná atmosféra a viem, že je tomu stále tak. Teším sa, že si opäť zahrám v známom prostredí, v ktorom sa mi vždy dobre hralo a spravíme všetko preto, aby sme zápas so Šamorínom zvládli,“ povedala americká posila Piešťan.

Piešťanky okrem dnešného duelu so Šamorínom čaká ešte sobotný duel na palubovke Ružomberka, ktorý uzavrie nadstavbovú časť. O týždeň na to, teda 9. marca už odštartuje play-off štvrťfinálovými zápasmi, ktoré začnú Čajky doma s najväčšou pravdepodobnosťou proti Banskej Bystrici.

Pri príležitosti víťazstva Piešťanských Čajok v Stredoeurópskej lige CEWL bude pre fanúšikov pri vstupe do hľadiska vystavený pohár, ktorý Čajky získali a fanúšikovia sa s ním budú mať možnosť odfotiť.

2 Shares

Najnovšie správy

Na výstavu fotografií mladého klaviristu a fotografa Jána Raua z Piešťan sa môžete v týchto dňoch vybrať na Liptov. Do…
  • 26.01.2020, 00:01
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je nedeľa 26. januára. Tento deň je Medzinárodným dňom colníctva. Meniny má Tamara.
  • 26.01.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 26. januára 2020
Meniny má Gejza, zajtra Tamara