Čajky dnes hostia Šamorín, posila Engelman sa už teší na fanúšikov

Piešťanské Čajky čaká dnes o 18:00 v Diplomat aréne posledný domáci zápas v nadstavbovej časti 1. – 4. basketbalovej extaligy žien, keď privítajú družstvo ŠBK Šamorín. Čajky majú svojim protivníčkam čo vracať, keďže v prvom vzájomnom stretnutí v nadstavbe prehrali 58:59.

cajky
Staronová posila Monica Engelman sa opäť predstaví v Diplomat aréne. (Autor: Laco Duračka)

Basketbalistky Piešťanských Čajok sa cez víkend postarali o jeden z najväčších úspechov v histórii klubu, keď v Brne triumfovali na turnaji Final Four Stredoeurópskej ligy CEWL 2018/2019. Na oslavy však príliš času nemali, keďže už dnes ich čaká domáci duel extraligovej nadstavby proti ŠBK Šamorín. Čajky majú odhodlanie napraviť zaváhanie z druhého kola nadstavbovej časti, keď na palubovke Šamorína prehrali 58:59.

Pred piešťanskými fanúšikmi sa po troch rokoch opäť predstaví aj staronová posila Piešťanských Čajok Monica Engelman, ktorá sa zápasu v Diplomat aréne už nevie dočkať. „Už za môjho prvého pôsobenia v Piešťanoch bola v Diplomat aréne vždy výborná atmosféra a viem, že je tomu stále tak. Teším sa, že si opäť zahrám v známom prostredí, v ktorom sa mi vždy dobre hralo a spravíme všetko preto, aby sme zápas so Šamorínom zvládli,“ povedala americká posila Piešťan.

Piešťanky okrem dnešného duelu so Šamorínom čaká ešte sobotný duel na palubovke Ružomberka, ktorý uzavrie nadstavbovú časť. O týždeň na to, teda 9. marca už odštartuje play-off štvrťfinálovými zápasmi, ktoré začnú Čajky doma s najväčšou pravdepodobnosťou proti Banskej Bystrici.

Pri príležitosti víťazstva Piešťanských Čajok v Stredoeurópskej lige CEWL bude pre fanúšikov pri vstupe do hľadiska vystavený pohár, ktorý Čajky získali a fanúšikovia sa s ním budú mať možnosť odfotiť.

Najnovšie správy

Letné obdobie využili na skrášlenie a zabezpečenie prostredia pre deti aj na Banke. Základnú školu s materskou školou, ktorá v…
  • 24.08.2019, 00:01
  • Školy / Spravodajstvo / Región
Rozbitý chodník, hrbole a špina. Chodník na Ulici Andreja Hlinku v Piešťanoch vedúci z autobusovej a železničnej stanice do centra…
  • 23.08.2019, 07:51
  • Reportáž / Piešťany
sobota, 24. august 2019
Meniny má Bartolomej, zajtra Ľudovít