Filmový týždeň v Dome umenia

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 25. februára 2019, 12:00

Milovníci kinematografie sa môžu tešiť na skvelé snímky premietané v najväčšom jednosálovom kine na Slovensku. Dom umenia Piešťany uvedie v týchto dňoch rôznorodú paletu titulov, a tak si diváci budú môcť vybrať podľa vlastných preferencií.

Dom umenia začne filmový týždeň snímkou Trhlina, mysterióznym trilerom o jednej z najväčších záhad Slovenska – nevysvetliteľnom miznutí ľudí v pohorí Tribeč. Film spod režisérskej taktovky Petra Bebjaka začne o 18.00 h.

V utorok 26. februára pripravte deti na prázdninové podujatie. O 16.00 h začne premietanie animovaného filmu Asterix a tajomstvo čarovného nápoja. Ide o ďalšie dobrodružstvo veselej dvojice Asterixa a Obelixa, príbeh z prostredia svojráznej Galskej dediny, ktoré bude trvať približne jeden a pol hodiny a iste si ho vychutnajú nielen najmenší.

V stredu 27. februára sa na plátne objavia veľké hviezdy, a to nielen herecké, ale i spevácke. Film Zrodila sa hviezda, režírovaný Bradleym Cooperom, ktorý si spolu s fenomenálnou Lady Gaga zahral hlavnú postavu, uchvátil milióny divákov po celom svete. Film získal na 76. ročníku odovzdávania prestížnych filmových a televíznych cien Zlatý glóbus päť nominácií a jednu cenu – za najlepšiu filmovú pieseň – Shallow. Uspel i počas 91. oscarovej noci, keď získal dovedna XX sošiek.

Škandálny príbeh nekonvenčnej a talentovanej ženy, ktorej život bol rovnako pikantný, ako romány, ktorými okúzlila parížsku spoločnosť v prvej polovičke 20. storočia. I taký je film Colette s Keirou Knightley v hlavnej úlohe. Dom umenia ho uvedie v posledný februárový deň o 18.00 h. Režijnú taktovku nad snímkou prevzal Wash Westmoreland.

(am)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 22. júla. Tento deň je Dňom rodičov. Meniny má Magdaléna.
  • 22.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 21. júla. V tento deň sa v roku 1880 v obci Košariská narodil generál Milan Rastislav Štefánik.…
  • 21.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 23. júla. V roku 1924 sa narodil Anton Pastírik, dlhoročný riaditeľ piešťanského mestského kultúrneho strediska, ktorý sa…
  • 23.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 24. júla 2024
Meniny má Vladimír, zajtra Jakub