Počet chorých na chrípku v Trnavskom kraji už nestúpa

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 24. februára 2019, 00:44

V Trnavskom kraji lekári v tomto týždni zaznamenali 11 431 akútnych respiračných ochorení, z toho 2 294 prípadov chrípky. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom je to pri respiračných ochoreniach pokles o takmer 11 percent, pri chrípke len minimálny nárast o necelého pol percenta.

Pre chrípku bolo v kraji zatvorených 24 školských zariadení, z toho 14 materských, osem základných a dve stredné školy. Chrípka už druhý týždeň za sebou trápi napríklad študentov Gymnázia Jána Hollého v Trnave. Naďalej platí preventívne opatrenie v podobe zákaz návštev pacientov na lôžkových oddeleniach Fakultnej nemocnice v Trnave, ako aj nemocníc v Piešťanoch a Senici.

Chrípka je v Trnavskom kraji z hľadiska intenzity na úrovni lokálnych epidémií. Najvyššia chorobnosť spomedzi okresov kraja bola opäť zaznamenaná v okrese Dunajská Streda. Z hľadiska veku je od začiatku roku najviac chorých v skupine detí do päť rokov. Z celkového počtu akútnych respiračných ochorení bol v 2,7 percenta prípadov hlásený komplikovaný priebeh, najčastejšie zápalom prínosových dutín.

V okrese Trnava boli v tomto týždni pre vysoký počet chorých zatvorené štyri materské, dve základné a dve stredné školy, v okrese Dunajská Streda dve materské a jedna základná škola, v okrese Galanta dve materské a tri základné školy, v okrese Senica jedna materská a jedna základná, v okrese Piešťany tri materské a jedna základná a v okresoch Skalica a Hlohovec po jednej materskej škole. V ďalšom týždni budú v Trnavskom kraji riadne jarné prázdniny.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Kamila, zajtra Dušana