Madunice chcú byť najlepším mužstvom jari

  • Šport / Futbal
  • 24. februára 2019, 16:00

Sezóna sa pre futbalistov Maduníc začala vyvíjať sľubne a po ôsmom kole im v tabuľke patrilo piate miesto. Záver jesene však nenaplnil očakávania, v dôsledku čoho dlhoročný účastník siedmej ligy zimuje až na deviatej priečke. O tom, že s jesennou časťou nevládne v Maduniciach spokojnosť, dokazujú aj zmeny, ktoré sa počas zimnej prestávky v mužstve odohrali.

V jarnej časti bude prioritou stabilizácia kádra, ale aj posun v tabuľke. © Martina Radošovská

Jar odštartujú s novým trénerom

Najvýraznejšia zmena sa odohrala na trénerskej lavičke, kde Petra Jirku vystriedal Ľubomír Chudý. Ten ešte donedávna pôsobil vo Veľkých Kostoľanoch, ktoré doviedol do štvrtej ligy. Po ich vypadnutí späť do piatej ligy, skupina Západ, Chudý mužstvo opustil a od trénovania si dal polročnú pauzu.

„Vedenie Veľkých Kostolian chcelo, aby som pri mužstve pokračoval, ale ja už som nechcel. Predpokladal som, ako tu futbal asi skončí, a tak sa aj stalo. U určitých ľudí nebol o futbal v obci veľký záujem, skôr by som povedal, že ho niektorí vnímali ako záťaž, a aj preto sa doterajšie vedenie rozhodlo pre odchod,“ začal rozhovor Chudý.

Ponuku Maduníc sa rozhodol prijať aj z toho dôvodu, že v obci už dlhšie býva. „Je tu záujem s futbalom pohnúť, v siedmej lige pôsobia už niekoľko rokov, aj preto by chceli okúsiť vyššiu súťaž. Tá by im zároveň priniesla zaujímavé derby zápasy s okolitými obcami ako Drahovce, Červeník či Leopoldov,“ vysvetlil Chudý.

Madunice povedie Ľubomír Chudý, bývalý tréner Veľkých Kostolian.

V kádri chýbali skúsenosti

Zmenám sa nevyhol ani káder, hráči však neodchádzali, ale prichádzali. Mladé mužstvo prišli počas zimnej prestávky vystužiť skúsení hráči z Veľkých Kostolian. Ide o Juraja Bachňáka, Michala Kinčiho a Jána Janíčka.

„Nechceme ísť cestou cudzích hráčov, pretože to nie je riešenie, no u tejto trojice zavážili skúsenosti. Ján Janíček už má svoj vek, chcel si ešte zahrať, aj preto si myslím, že Madunice pre neho boli dobrou voľbou. V kádri sú tu prevažne mladí futbalisti, ktorým chýbajú skúsenosti, jediným starším domácim hráčom je Michal Žuffa,“ vysvetľoval dôvody nový tréner.

Do mužstva sa navyše snažia získať ďalších dvoch domácich hráčov, ktorí futbal dlhšie nehrali. „Ide o kvalitných a tiež skúsených hráčov z Maduníc, ktorí pôsobili aj vo vyšších ligách. Chceme ich prehovoriť, aby mužstvu pomohli, uvidíme, či sa nám to podarí.“

Na zlepšení je treba popracovať

Chudý je s kádrom spokojný, no vidí v ňom aj veľké rezervy: „Budeme pracovať na tom, aby sa domáci hráči zlepšili. Chalani majú chuť pracovať na sebe, sú odhodlaní, ale vidím, že ešte nejdú na plný plyn.“

V jarnej časti bude prioritou stabilizácia kádra, ale aj posun v tabuľke. „Prví v tabuľke už síce nemôžeme byť, ale môžeme byť najlepším mužstvom jari, o čo sa pokúsime,“ pokračoval Chudý.

Cieľom prispôsobili aj zimnú prípravu, počas ktorej sa snažia trénovať trikrát do týždňa. „V tréningovom procese máme trochu problémy, ktoré sú však pre siedmu ligu normálne. Na tréningy nechodí taký počet hráčov, ako si predstavujem. Mnohí absentujú pre pracovné povinnosti, čo musím rešpektovať,“ dodal tréner.

V príprave ich zatiaľ preverili iba Sokolovce, nad ktorými na umelej tráve v Piešťanoch vyhrali 7:2. V najbližších týždňoch na Madunice čaká Leopoldov, Bohdanovce či Nižná.

Martina Radošovská

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 11. júla. Tento deň je Svetovým dňom populácie. Meniny má Milota.
  • 11.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 8. júla. Tento deň je Svetovým dňom alergií a Dňom videohier. Meniny má Ivan.
  • 08.07.2024, 00:16
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 9. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom za zničenie malých a ľahkých zbraní. Meniny má Lujza.
  • 09.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 12. júla 2024
Meniny má Nina, zajtra Margita