Naši mariášisti v Trenčíne tesne pod pódiom

• 17. februára 2019, 08:00

Mariášová extraliga začala písať svoju 21. kapitolu. V tomto roku v nej hrá 18 klubov a súťaž pozostáva z 12 turnajov. Prvým bola Veľká cena Považia v Trenčíne, kde o prvé body do súťaží jednotlivcov i družstiev bojovalo 393 hráčov.

Štefan Orviský skončil štvrtý. © Štefan Gregorička

Štart do nového ročníka vyšiel najlepšie kartárom z Pezinka, ktorí vyhrali obe súťaže. Dobre si počínali aj mariášisti z Dolného Lopašova, ktorí obsadili v družstvách piate miesto a medzi jednotlivcami boli dvaja v prvej desiatke.

Súťaž jednotlivcov vyhral v Trenčíne z trojice 28-bodových hráčov Tomáš Klimek z Pezinka, ktorý si do tabuľky pripísal 490 bodov. Druhá priečka patrila ďalšiemu Pezinčanovi Antonovi Jurkovičovi (480), tretia Mariánovi Leškovi zo Skalice (473). Z hráčov Dolného Lopašova bol Štefan Orviský (28 – 468) štvrtý, Vojtech Bublavý (26 – 448) deviaty a Miloš Kopecký (26 – 440) jedenásty.

V kluboch vyhral Veľkú cenu Považia s 2479 bodmi Pezinok pred Sninou (2307) a domácim Trenčínom (2255). Piaty Dolný Lopašov mal na konte 2207 bodov.