Február nabitý športovaním školákov bude pokračovať

  • Mladí dnes / Školy
  • 15. februára 2019, 16:00

Uplynulý februárový týždeň patril športu na školách. Centrum voľného času Ahoj Piešťany zorganizovalo niekoľko športových súťaží na základných a stredných školách. Školáci hrali futsal, stolný tenis či florbal.

Žiaci hotelovej akadémie ovládli futsalový turnaj stredných škôl. © archív CVČ

Najskôr sme začali futsalom stredoškolákov na Gymnáziu Pierra de Coubertina v Piešťanoch. V konkurencii šiestich stredných škôl si najlepšie viedla Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera, ktorej študenti v poslednej minúte finálového zápasu s piešťanským gymnáziom rozhodli pohotovým gólom o postupe svojho družstva. Tento ročník zhodnotil riaditeľ CVČ Ahoj Miroslav Petráš, ktorý na začiatku turnaja vyzdvihol dôležitosť pravidelného športovania. Zároveň po dramatickom finále dodal, že turnaj bol veľmi vyrovnaný, čo potvrdil aj tesný, ale férový výsledok finálového zápasu. Obe družstvá v ňom ukázali vysoké futsalové kvality a tímového ducha.

Streda patrila okresným majstrovstvám vo futsale žiakov základných škôl, ktoré premiérovo vyhrala Základná škola z Veľkých Kostolian.

Stredoškoláčky z Gymnázia Pierra de Coubertina (v červených dresoch) postúpili na Župnú olympiádu 2019 vo florbale.

Okrem futsalu sa telocvične zaplnili aj hráčkami stolného tenisu na úrovni študentiek stredných škôl. Postup do krajského kola si vybojovali dievčatá z Gymnázia J. B. Magina Vrbové.

Vo štvrtok sa strany obrátili a stredoškoláčky piešťanského gymnázia postúpili na Župnú olympiádu 2019 (majstrovstvá kraja) v Trnave, na ktorej budú náš okres reprezentovať vo florbale.

Nabitý februárový program pokračuje, ďalší týždeň bude patriť opäť stolnému tenisu a basketbalu stredoškolákov.

CVČ Ahoj

Najnovšie správy

Napriek tomu, že počasie tomu zatiaľ nenasvedčuje, už o niekoľko týždňov sa začne leto a s ním aj potreba osviežiť…
  • 25.05.2019, 00:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je piatok 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Vo vnútrobloku na Winterovej ulici za piešťanskou kolonádou, v malom parčíku neďaleko detského ihriska, si svoje bydlisko rozložil muž, ktorý…
  • 24.05.2019, 00:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 25. máj 2019
Meniny má Urban, zajtra Dušan