Najlepší „majsterkovia“ na technickej škole

  • Mladí dnes / Školy
  • 13. februára 2019, 12:00

Krajské kolo technickej olympiády sa uskutočnilo v utorok 5. februára na Strednej odbornej škole technickej v Piešťanoch. V deviatom ročníku tejto súťaže bojovali o body v teórii i praxi víťazi okresných kôl technickej olympiády.

Toto sú najlepší v kategórii „A“, ktorí pracovali v dvojiciach. © archív SOŠT

„Ôsmaci a deviataci základných škôl a tretiaci a štvrtáci osemročných gymnázií súťažili v A-kategórii ako dvojice. Mladší žiaci – piataci, šiestaci a siedmaci základných škôl a študenti prímy a sekundy osemročných gymnázií – tvorili B-kategóriu ako súťaž jednotlivcov,“ uviedla zástupkyňa školy Daniela Kulíková.

Technická olympiáda mala dve časti. Teoretická časť prebiehala formou riešenia vedomostných testov, v praktickej časti žiaci zhotovovali výrobok podľa zadania.

Starší žiaci zostrojovali podľa technického nákresu snímač smeru vetra.

V tomto ročníku zhotovovali starší žiaci pomocou nástrojov a náradia výrobok s názvom Snímač smeru vetra. Súťažiaci kategórie „B“ vyrábali podľa priloženého obrázku a technických výkresov lampáš. „Žiaci ukázali veľmi dobré teoretické vedomosti a praktické zručnosti. Ocenenie patrí všetkým zúčastneným, ktorí preukázali svoje technické myslenie i praktickú schopnosť riešiť tvorivé úlohy,“ dodala D. Kulíková.

Výsledky kategórie „A“:

  1. miesto: Adam Juriš, Lukáš Hovanec (ZŠ s MŠ Spartakovská 5, Trnava)
  2. miesto: Bence Szabó, Balázs Gódány (ZŠ B. Bartóka s VJM Veľký Meder)
  3. miesto: Dávid Stehlárik, Dávid Modrocký (ZŠ s VJM Horné Saliby)

Výsledky kategórie „B“:

  1. miesto: Michal Pocsik (ZŠ Strážnická 1, Skalica)
  2. miesto: Aurel Elek (ZŠ Zlaté Klasy)
  3. miesto: Roman Dekan (ZŠ Leopoldov)

(vd)

Najnovšie správy

„Najbližšie tri týždne prosíme šoférov a šoférky o trpezlivosť a zvýšenú opatrnosť na ceste v obci Banka, kde práve prebieha…
  • 21.08.2019, 16:33
  • Spravodajstvo / Región
streda, 21. august 2019
Meniny má Jana, zajtra Tichomír