Drahovčan Jirka v Crvenej Zvezde v dobrom svetle

  • Šport / Futbal
  • 11. februára 2019, 12:00

Mimo ihriska plachý chlapec, no keď si obuje kopačky, mení sa na futbalovú šelmu. Takto zhodnotil doterajšie počínanie slovenského mladíka Erika Jirku v srbskom klube Crvena Zvezda Belehrad tamojší web telegraf.rs.

Erik Jirka oblieka dres srbskej Crvenej Zvezdy Belehrad. © archív klubu

Dvadsaťjedenročný Drahovčan sa zatiaľ v zimnej príprave svojho nového zamestnávateľa ukazuje v dobrom svetle a dáva zabudnúť na medzi fanúšikmi obľúbeného Nemanju Radonjiča, ktorý pred niekoľkými mesiacmi zamieril do francúzskeho Olympique Marseille.

Jirka sa dohodol na prestupe do Belehradu už minulý rok v lete. Do zimy však ešte zostal na hosťovaní v trnavskom Spartaku, s ktorým sa predstavil v skupinovej fáze Európskej ligy. Na nové pôsobisko si zvyká pomerne rýchlo, čo potvrdil aj Nenad Milijaš, najskúsenejší hráč Crvenej Zvezdy. „Pokiaľ ide o komunikáciu, rozumie nám všetko. Všetci sme ho na začiatku dobre prijali a momentálne už pôsobí dojmom, akoby bol s nami poriadne dlho,“ vyhlásil stredopoliar so skúsenosťami z anglickej Premier League či ďalekej Číny, ktorý si zahral aj na MS 2010.

„Posilnili sme sa dobre, naši funkcionári odviedli kvalitnú prácu,“ nadviazal tréner belehradského tímu Vladan Milojevič.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 17. júla 2024
Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila