Drahovčan Jirka v Crvenej Zvezde v dobrom svetle

  • Šport / Futbal
  • 11. februára 2019, 12:00

Mimo ihriska plachý chlapec, no keď si obuje kopačky, mení sa na futbalovú šelmu. Takto zhodnotil doterajšie počínanie slovenského mladíka Erika Jirku v srbskom klube Crvena Zvezda Belehrad tamojší web telegraf.rs.

Erik Jirka oblieka dres srbskej Crvenej Zvezdy Belehrad. © archív klubu

Dvadsaťjedenročný Drahovčan sa zatiaľ v zimnej príprave svojho nového zamestnávateľa ukazuje v dobrom svetle a dáva zabudnúť na medzi fanúšikmi obľúbeného Nemanju Radonjiča, ktorý pred niekoľkými mesiacmi zamieril do francúzskeho Olympique Marseille.

Jirka sa dohodol na prestupe do Belehradu už minulý rok v lete. Do zimy však ešte zostal na hosťovaní v trnavskom Spartaku, s ktorým sa predstavil v skupinovej fáze Európskej ligy. Na nové pôsobisko si zvyká pomerne rýchlo, čo potvrdil aj Nenad Milijaš, najskúsenejší hráč Crvenej Zvezdy. „Pokiaľ ide o komunikáciu, rozumie nám všetko. Všetci sme ho na začiatku dobre prijali a momentálne už pôsobí dojmom, akoby bol s nami poriadne dlho,“ vyhlásil stredopoliar so skúsenosťami z anglickej Premier League či ďalekej Číny, ktorý si zahral aj na MS 2010.

„Posilnili sme sa dobre, naši funkcionári odviedli kvalitnú prácu,“ nadviazal tréner belehradského tímu Vladan Milojevič.

SITA

139 Shares

Najnovšie správy

Trnavský samosprávny kraj počas dvoch rokov s novým vedením využil priaznivý vývoj slovenskej ekonomiky a daňových príjmov na konsolidáciu župných…
  • 12.12.2019, 06:43
  • Kraj / Spravodajstvo
piatok, 13. decembra 2019
Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava