Župa zavedie elektronický systém podávania žiadostí

  • Kraj / Spravodajstvo
  • 10. februára 2019, 08:00

Trnavský samosprávny kraj zavádza elektronický systém podávania žiadostí v rámci dotačných schém a zvyšuje informovanosť o rôznych formách občianskej participácie, vytváraní príležitostí a hľadaní možností pre zapájanie občanov do rozhodovacích procesov. Župa podpísala memorandum o spolupráci s občianskym združením WellGiving.

Župa podpísala memorandum o spolupráci pri elektronickej komunikácii so združením WellGiving. © FB TTSK

„Sme prvá župa, ktorá zavádza výhradne elektronické podávanie žiadostí v rámci našich dotačných schém. Som veľmi rád, že v podobe občianskeho združenia WellGiving sme získali partnera, ktorý nám výrazne pomáha pri zavádzaní moderných a transparentných procesov,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Cieľom spolupráce je tiež zvyšovanie informovanosti o rôznych formách občianskej participácie, vytváraní príležitostí a hľadaní možností pre zapájanie občanov do rozhodovacích procesov na regionálnej úrovni a zvyšovaní angažovanosti obyvateľov na veciach verejných. Ľuďom sa zjednoduší prístup na Úrad Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) a odbúra sa zdĺhavá papierová forma komunikácie.

Spoločne, bez finančných nárokov na rozpočet župy, vytvárame e-riešenie (egrant) a online aplikáciu (Hlas občanov), ktorá umožňuje obyvateľom kraja zapojiť sa do podávania projektov a spolurozhodovania. Tieto e-riešenia sú na mieru vytvorené pre TTSK na prijímanie návrhov projektov, či už pri projekte Participatívneho rozpočtu, alebo výziev z dotačných schém.

ts TTSK

0 Shares

Najnovšie správy

Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
utorok, 16. júla 2024
Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav