Podoby džezu

  • Kultúra a spoločnosť / Rádio Piešťany
  • 10. februára 2019, 10:00

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, šport je významný spoločenský fenomén. Prešiel silnými premenami hlavne vplyvom rozšíreného dosahu médií.

Babic
Ján Babič (Autor: apt)

Z činnosti prejavujúcej prirodzenú túžbu po pohybe, zdravú a férovú súťaživosť, snahu vylepšiť vlastné schopnosti a pravidelné stretávanie sa s ľuďmi rovnakého záujmu, sa stal konglomerát, v ktorom sa točia obrovské peniaze a popularita. Každý fanúšik má svojho favorita, celé komunity velebia svoje mužstvá, ktoré považujú za reprezentantov. Verný fanúšik prejavuje príslušnosť k svojmu klubu a prežíva s ním úspechy i pády. Nehlási sa – niekedy celkom nečakane – len v období, keď je športovec na vrchole slávy, aby sa nechal odviezť na vlne jeho popularity. Svojich obľúbených športovcov by sme mali podporiť a potvrdiť náš úprimný vzťah aj vtedy, keď nie sú práve na výslní slávy. Aby sme tak nezneužívali športové úspechy na lacné pútanie pozornosti.

Aj v tomto týždni sa koná viacero hodnotných džezových podujatí. Vo štvrtok 7. februára sa uskutoční premiéra projektu Lukáš Oravec Quartet & Slovak Sinfonietta v Dome umenia Fatra v Žiline, v piatok 8. februára sa hrá prvý deň zimného festivalu Winter JazzFest v Kultúrnom centre Malý Berlín v Trnave.

Pokračujeme v prezentácii albumov nominovaných v ankete Esprit 2018 o najlepší slovenský džezový album roka. Kapela Erbetes Q a Iveta Lišková vydali album pod názvom Motýlie krídla a Paper Moon Trio nahrali album s titulom Teba verne milujem. Ohliadneme sa za nezabudnuteľnou osobnosťou a dielom génia – Michel Legran nás opustil vo veku 86 rokov. Aktuality a informácie sú pravidelnou súčasťou relácie Podoby džezu.

Na stretnutie sa teší vám a džezu verný Jano Babič.

Najnovšie správy

Dnes je sobota 21. septembra. Tento deň je Svetovým dňom Alzheimerovej choroby, Svetovým dňom vďačnosti a Medzinárodným dňom mieru. Meniny…
  • 21.09.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 22. septembra. Tento deň je Európskym dňom bez áut. Meniny má Móric.
  • 22.09.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Minulý týždeň sme vás informovali o prácach, ktoré sa začali v zadnej časti Útulku Piešťany a budú ústiť do osadenia…
  • 21.09.2019, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Piešťanský fotoklub vás srdečne všetkých pozýva na v poradí už 14. ročník obľúbeného podujatia v plenéri mestského parku – Park…
  • 20.09.2019, 12:22
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Kultúra a spoločnosť / Podujatia / Spravodajstvo
nedeľa, 22. september 2019
Meniny má Móric, zajtra Zdenka