Výtvarníci zaplnili obe výstavné siene

  • Kultúra a spoločnosť / Výstavy
  • 9. februára 2019, 12:00

Mladé talenty v oblasti výtvarného umenia, navštevujúce Základnú umeleckú školu v Piešťanoch, sa spolu s rodinnými príslušníkmi zišli vo štvrtok 31. januára v Dome umenia. Na Nábreží I. Krasku spoločne otvorili výstavu svojich prác s názvom Zimný semester 4. A skutočne sa bolo na čo dívať.

Na vernisáž do Domu umenia prišli stovky návštevníkov. (Autor: am)

Portréty, budovy, jedlá, kvety, ba dokonca šijacie stroje zaplnili obe výstavné miestnosti Domu umenia, niektoré diela vystavili vo vstupnej hale. Stovky obrazov, keramických výtvorov, za ktorými bolo vidno hodiny a hodiny práce, si prišlo pozrieť obrovské množstvo ľudí. Rodičia hľadali výtvory svojich ratolestí a potom ich pri obrázkoch nadšene fotografovali. Ten, kto si prišiel pozrieť diela a nemal pri sebe malého autora, neváhal zatelefonovať a získať presné inštrukcie o tom, čo má v záplave obrazov hľadať.

Niektoré detské kresby boli skutočne dychberúce.

Výstavu vo štvrtok slávnostne uviedli vernisážou. Prítomným sa prihovorila riaditeľka Domu umenia Edita Bjeloševičová a na pódiu ju vystriedal riaditeľ základnej umeleckej školy Kamil Vavrinec. Vyslovil, že je spokojný s prácou žiakov i svojich kolegýň, šiestich učiteliek vyučujúcich výtvarný odbor, ktorými sú vedúca Alena Černíková, ďalej Anna Bachárová, Julie Džambazovič, Svetlana Kromholcová, Jana Rojíková a Klára Sádecká.

Výtvarný odbor navštevujú stovky detí, pričom škola má už niekoľko rokov po sebe vyše tisíc žiakov. Práve preto bolo náročné diela umiestniť aj do dvoch výstavných miestností, no ako povedal riaditeľ, návštevníci uvidia to najlepšie z najlepšieho. Môžu si pozrieť, na čom mladí umelci pracovali počas zimného polroka – semestra.

Základnú umeleckú školu teraz čaká obdobie osláv. V tomto roku totiž dovŕši 75 rokov svojej existencie, 14. marca 1944 ju slávnostne otvorili ako Mestskú hudobnú školu v hoteli Royal.

(am)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 21. septembra. Tento deň je Svetovým dňom Alzheimerovej choroby, Svetovým dňom vďačnosti a Medzinárodným dňom mieru. Meniny…
  • 21.09.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Minulý týždeň sme vás informovali o prácach, ktoré sa začali v zadnej časti Útulku Piešťany a budú ústiť do osadenia…
  • 21.09.2019, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Piešťanský fotoklub vás srdečne všetkých pozýva na v poradí už 14. ročník obľúbeného podujatia v plenéri mestského parku – Park…
  • 20.09.2019, 12:22
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Kultúra a spoločnosť / Podujatia / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 22. septembra. Tento deň je Európskym dňom bez áut. Meniny má Móric.
  • 22.09.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 22. september 2019
Meniny má Móric, zajtra Zdenka