Výtvarníci zaplnili obe výstavné siene

  • Kultúra a spoločnosť / Výstavy
  • 9. februára 2019, 12:00

Mladé talenty v oblasti výtvarného umenia, navštevujúce Základnú umeleckú školu v Piešťanoch, sa spolu s rodinnými príslušníkmi zišli vo štvrtok 31. januára v Dome umenia. Na Nábreží I. Krasku spoločne otvorili výstavu svojich prác s názvom Zimný semester 4. A skutočne sa bolo na čo dívať.

Na vernisáž do Domu umenia prišli stovky návštevníkov. (Autor: am)

Portréty, budovy, jedlá, kvety, ba dokonca šijacie stroje zaplnili obe výstavné miestnosti Domu umenia, niektoré diela vystavili vo vstupnej hale. Stovky obrazov, keramických výtvorov, za ktorými bolo vidno hodiny a hodiny práce, si prišlo pozrieť obrovské množstvo ľudí. Rodičia hľadali výtvory svojich ratolestí a potom ich pri obrázkoch nadšene fotografovali. Ten, kto si prišiel pozrieť diela a nemal pri sebe malého autora, neváhal zatelefonovať a získať presné inštrukcie o tom, čo má v záplave obrazov hľadať.

Niektoré detské kresby boli skutočne dychberúce.

Výstavu vo štvrtok slávnostne uviedli vernisážou. Prítomným sa prihovorila riaditeľka Domu umenia Edita Bjeloševičová a na pódiu ju vystriedal riaditeľ základnej umeleckej školy Kamil Vavrinec. Vyslovil, že je spokojný s prácou žiakov i svojich kolegýň, šiestich učiteliek vyučujúcich výtvarný odbor, ktorými sú vedúca Alena Černíková, ďalej Anna Bachárová, Julie Džambazovič, Svetlana Kromholcová, Jana Rojíková a Klára Sádecká.

Výtvarný odbor navštevujú stovky detí, pričom škola má už niekoľko rokov po sebe vyše tisíc žiakov. Práve preto bolo náročné diela umiestniť aj do dvoch výstavných miestností, no ako povedal riaditeľ, návštevníci uvidia to najlepšie z najlepšieho. Môžu si pozrieť, na čom mladí umelci pracovali počas zimného polroka – semestra.

Základnú umeleckú školu teraz čaká obdobie osláv. V tomto roku totiž dovŕši 75 rokov svojej existencie, 14. marca 1944 ju slávnostne otvorili ako Mestskú hudobnú školu v hoteli Royal.

(am)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 21. novembra. Tento deň je Svetovým dňom filozofie, Svetovým dňom pozdravov a Svetovým dňom televízie. Meniny má…
  • 21.11.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 22. novembra. Tento deň je Sviatkom sv. Cecílie, patrónky hudby, hudobníkov a spevákov. Meniny má dnes Cecília.
  • 22.11.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 22. november 2019
Meniny má Cecília, zajtra Klement