Výtvarníci zaplnili obe výstavné siene

  • Kultúra a spoločnosť / Výstavy
  • 9. februára 2019, 12:00

Mladé talenty v oblasti výtvarného umenia, navštevujúce Základnú umeleckú školu v Piešťanoch, sa spolu s rodinnými príslušníkmi zišli vo štvrtok 31. januára v Dome umenia. Na Nábreží I. Krasku spoločne otvorili výstavu svojich prác s názvom Zimný semester 4. A skutočne sa bolo na čo dívať.

Na vernisáž do Domu umenia prišli stovky návštevníkov. (Autor: am)

Portréty, budovy, jedlá, kvety, ba dokonca šijacie stroje zaplnili obe výstavné miestnosti Domu umenia, niektoré diela vystavili vo vstupnej hale. Stovky obrazov, keramických výtvorov, za ktorými bolo vidno hodiny a hodiny práce, si prišlo pozrieť obrovské množstvo ľudí. Rodičia hľadali výtvory svojich ratolestí a potom ich pri obrázkoch nadšene fotografovali. Ten, kto si prišiel pozrieť diela a nemal pri sebe malého autora, neváhal zatelefonovať a získať presné inštrukcie o tom, čo má v záplave obrazov hľadať.

Niektoré detské kresby boli skutočne dychberúce.

Výstavu vo štvrtok slávnostne uviedli vernisážou. Prítomným sa prihovorila riaditeľka Domu umenia Edita Bjeloševičová a na pódiu ju vystriedal riaditeľ základnej umeleckej školy Kamil Vavrinec. Vyslovil, že je spokojný s prácou žiakov i svojich kolegýň, šiestich učiteliek vyučujúcich výtvarný odbor, ktorými sú vedúca Alena Černíková, ďalej Anna Bachárová, Julie Džambazovič, Svetlana Kromholcová, Jana Rojíková a Klára Sádecká.

Výtvarný odbor navštevujú stovky detí, pričom škola má už niekoľko rokov po sebe vyše tisíc žiakov. Práve preto bolo náročné diela umiestniť aj do dvoch výstavných miestností, no ako povedal riaditeľ, návštevníci uvidia to najlepšie z najlepšieho. Môžu si pozrieť, na čom mladí umelci pracovali počas zimného polroka – semestra.

Základnú umeleckú školu teraz čaká obdobie osláv. V tomto roku totiž dovŕši 75 rokov svojej existencie, 14. marca 1944 ju slávnostne otvorili ako Mestskú hudobnú školu v hoteli Royal.

(am)

0 Shares

Najnovšie správy

Nielen plastové či sklené fľaše, obaly od jedla a pitia, prípadne celé tašky, ale na piešťanskom Vážskom ostrove pribúdajú ako…
  • 20.04.2019, 00:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 21. apríla. Meniny má Ervín.
  • 21.04.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Na Veľký piatok, 19. apríla budú vrbovskí i prašnícki rybári spomínať s hnevom i zármutkom ešte dlhé roky. V potoku…
  • 20.04.2019, 11:46
  • Nezaradené / Kultúra a spoločnosť / Príroda / Kraj / Spravodajstvo / Región
Dnes je sobota 20. apríla. Meniny má Marcel.
  • 20.04.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava