Fašiangová zabíjačka na Banke

  • Spravodajstvo / Región
  • 9. februára 2019, 14:00

Vôňa pečeného mäsa, kapustnice, či jaterníc. Aj to lákalo obyvateľov obce Banka v sobotu 9. februára na poludnie na námestie pred Obecný úrad. Tradičná dedinská zabíjačka sa nezaobišla ani bez obecnej hudby.

Ovarová kapustnica sa ako vždy stretla s veľkým úspechom a kotlina čoskoro zívala prazdnotou. (Autor: dan)

Zábavu pre občanov počas zimy si pripravila obec Banka, ktorá zorganizovala tradičnú dedinskú zabíjačku, kde si mohli obyvatelia pochutiť na rôznych dobrotách.

Podujatie sa organizuje už niekoľko rokov, domáci tak prišli na mäsové dobroty v húfoch. Ani nie po hodine však už nádoby s mäsom a inými výrobkami zívali prázdnotou. Pre uzimených bol pripravený punč, či horúca ovarová kapustnica.

„Tradične ako každý rok sme aj teraz kúpili prasiatko u chovateľa, to sa tam zaklalo a k nám už potom prišli naporciované kusy, ktoré sme ďalej spracovali. Máme výbornú kapustnicu, jaterničky, žobrácku kašu, surové aj pečené mäso…“, vyratúva poslanec obecného zastupiteľstva Banky Jaroslav Vido.

Jaternice, kaša, či mäso bolo na predaj, punč a kapustnicu dostali obyvatelia ako pozornosť zadarmo. Do skoku a proti zime zahrala domácim obecná dychová hudba Inovčanka.

Daniela Serišová

 

Obecná dychová hudba Inovčanka aj v zime zahrala veselé pesničky.
Obecný mäsiar vyrábal v útrobách obecného domu zabíjačkové špeciality.
Priestor pre vašu reklamu 728×90

Najnovšie správy

Služby mesta Piešťany tohtoročná snehová nádielka poriadne prevetrala. Januárové rekordné sneženie vyhnalo do ulíc nielen technických pracovníkov, ale aj takmer…
  • 21.02.2019, 12:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je piatok 22. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom skautiek a Európskym dňom obetí zločinu. Meniny má Etela.
  • 22.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Dnes je štvrtok 21. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom turistických sprievodcov a Medzinárodným dňom materského jazyka. Meniny má Eleonóra.
  • 21.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava