Fašiangová zabíjačka na Banke

  • Spravodajstvo / Región
  • 9. februára 2019, 14:00

Vôňa pečeného mäsa, kapustnice, či jaterníc. Aj to lákalo obyvateľov obce Banka v sobotu 9. februára na poludnie na námestie pred Obecný úrad. Tradičná dedinská zabíjačka sa nezaobišla ani bez obecnej hudby.

Ovarová kapustnica sa ako vždy stretla s veľkým úspechom a kotlina čoskoro zívala prazdnotou. (Autor: dan)

Zábavu pre občanov počas zimy si pripravila obec Banka, ktorá zorganizovala tradičnú dedinskú zabíjačku, kde si mohli obyvatelia pochutiť na rôznych dobrotách.

Podujatie sa organizuje už niekoľko rokov, domáci tak prišli na mäsové dobroty v húfoch. Ani nie po hodine však už nádoby s mäsom a inými výrobkami zívali prázdnotou. Pre uzimených bol pripravený punč, či horúca ovarová kapustnica.

„Tradične ako každý rok sme aj teraz kúpili prasiatko u chovateľa, to sa tam zaklalo a k nám už potom prišli naporciované kusy, ktoré sme ďalej spracovali. Máme výbornú kapustnicu, jaterničky, žobrácku kašu, surové aj pečené mäso…“, vyratúva poslanec obecného zastupiteľstva Banky Jaroslav Vido.

Jaternice, kaša, či mäso bolo na predaj, punč a kapustnicu dostali obyvatelia ako pozornosť zadarmo. Do skoku a proti zime zahrala domácim obecná dychová hudba Inovčanka.

Daniela Serišová

 

Obecná dychová hudba Inovčanka aj v zime zahrala veselé pesničky.
Obecný mäsiar vyrábal v útrobách obecného domu zabíjačkové špeciality.
48 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 6. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Mikuláša, patróna detí. Meniny má Mikuláš.
  • 06.12.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 6. december 2019
Meniny má Mikuláš, zajtra Ambróz