Šaliansky Maťko aj v kostýmoch z povestí

  • Mladí dnes / Školy
  • 4. februára 2019, 10:00

Aj tento rok sa v Centre voľného času Ahoj v Piešťanoch konalo okresné kolo súťaže v prednese slovenskej povesti – Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského.

Najlepšími recitátormi v tretej kategórii boli (zľava) Lea Chromiaková, Jakub Chovanec a Jasmína Šemelíková. © archív CVČ Ahoj

O prvenstvo v 26. ročníku súťaže zabojovalo 29 detí. Obecenstvo, ktoré tvorili učitelia spolu s rodičmi, si vypočuli povesti v podaní mladých recitátorov. Deti prezentovali príbehy autenticky, dokázali sa vžiť i vcítiť do deja. Ich výkony podčiarkovali u niektorých súťažiacich kostýmy, ktoré korešpondovali s témou.

Súťažilo sa v troch kategóriách. V prvej súťažili žiaci druhých a tretích ročníkov základných škôl. Porota tu prvé miesto neudelila, na druhom skončila Dorota Hlavinková z Cirkevnej spojenej školy Piešťany a na treťom sa umiestnila Klára Halová zo ZŠ Mojmírova.

V druhej kategórii uspeli (zľava) Ľudomil Minek, Filip Bazala a Zora Krupová.

V druhej kategórii medzi žiakmi štvrtých a piatych ročníkov sa na prvej priečke umiestnil Ľudomil Minek (ZŠ Brezová), na druhej Filip Bazala (ZŠ Drahovce) a na tretej Zora Krupová (Cirkevná spojená škola).

Poslednú kategóriu tvorili žiaci šiestych a siedmych ročníkov základných škôl a prvého a druhého ročníka osemročného gymnázia. Prvá skončila Lea Chromiaková (ZŠ Brezová), druhý bol Jakub Chovanec (ZŠ Rakovice), tretia Jasmína Šemelíková (ZŠ M. R. Štefánika).

CVČ Ahoj

Najnovšie správy

Dnes je utorok 25. júna. Meniny má Olívia, Tadeáš.
  • 25.06.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Denne po nej prejdú tisíce áut, je však v katastrofálnom stave. Z Piešťan do Topoľčian vedie veľmi frekventovaná cesta, ktorou…
  • 24.06.2019, 19:52
  • Spravodajstvo / Región
V utorok 25. júna bude na Námestí slobody od Slovenskej sporiteľne po pešiu zónu na Winterovej vykonaný postrek líp proti…
  • 24.06.2019, 14:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 25. jún 2019
Meniny má Tadeáš, Olívia, zajtra Adriána