Pochod pre zdravie aj s mastným chlebom s cibuľou

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 31. januára 2019, 20:00

Pri príležitosti Svetového dňa proti rakovine sa už po tretíkrát zapoja členky piešťanskej Ligy proti rakovine do akcie s názvom Pochod pre zdravie. V sobotu 2. februára sa vyberú od sídla svojej pobočky na Teplickej ulici, aby sa po chodníku pre peších a cyklistov pobrali až k Lodenici.

Ak chcete urobiť niečo pre svoje zdravie, pridajte sa. (Autor: vd)

Svetový deň proti rakovine pripadá na 4. februára. Jeho organizátorom je Únia pre medzinárodnú kontrolu rakoviny, ktorá chce spoločne so svojimi členskými organizáciami z celého sveta upriamiť pozornosť miliónov ľudí na možnosti, ako znížiť riziko vzniku rakoviny prostredníctvom včasnej prevencie a zdravého životného štýlu. K tejto iniciatíve sa pravidelne pridáva aj Liga proti rakovine (LPRa) na Slovensku.

„Piešťanská pobočka Ligy proti rakovine sa tiež pripája k tejto iniciatíve. Pohyb na čerstvom vzduchu je zdravý, preto vás pozývame v sobotu 2. februára na tretí ročník Pochodu pre zdravie so štartom o desiatej dopoludnia pred pobočkou ligy na Teplickej ulici – od budovy teplárne v ‚Pentagone‘,“ uviedla predsedníčka LPRa Mária Šišková.

Trasa bude viesť ako po minulé roky po chodníku – cyklotrase od pobočky popri Dubovom, okolo nového obchodného domu Floreát smerom k zimnému štadiónu a potom až k pivovaru ŽiWell, kde všetkých čaká teplý čaj s cibuľovým chlebom. „Môžete sa k nám pridať kdekoľvek cestou, odporúčame zobrať si aj paličky-pomocníčky pri chôdzi,“ dodala predsedníčka.

(vd)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Kamila, zajtra Dušana