Nečakané zakopnutie

• 30. januára 2019, 16:00

Piešťanským basketbalistkám vôbec nevyšiel zápas druhého kola nadstavbovej časti extraligy žien, keď nečakane prehrali na palubovke ŠBK Šamorín 58:59.

Čajky v sobotu prekvapivo zakopli na palubovke ŠBK Šamorín. © Ladislav Duračka

Čajky boli favoritom, no na palubovke sa im to nepodarilo potvrdiť. Tréner Richard Kucsa od začiatku duelu šetril opory Thompson a Deptovú, ktoré neboli stopercentne zdravotne v poriadku a ich neprítomnosť na ihrisku bola citeľná. Hostky sa v zápase trápili, hrali nedisciplinovane a v prvom polčase sa im nepodarilo odskočiť na výraznejší bodový rozdiel. Šamorín stále s Čajkami držal krok a dostával hosťujúce hráčky pod tlak. Domáce hráčky zápas zlomili v poslednej časti na svoju stranu, keď už pár minút pred koncom viedli o šesť bodov. Záverečný tlak Piešťankám už obrat nepriniesol – prehrali tesne 58:59.

Na hráčkach Piešťan bolo po stretnutí vidieť sklamanie a uvedomovali si, že prehra ide na vrub celého tímu. „Vôbec sme nehrali svoju hru. Šamorín dal do zápasu všetko a naozaj vybojoval toto víťazstvo,“ zhodnotila stručne Alexandra Hašková.

ŠBK Šamorín – Piešťanské Čajky 59:58 (16:17, 33:36, 43:44)

trestné hody: 13/10 – 10/9, trojky: 5 – 3, fauly: 16 – 15

Zostavy/body – Šamorín: Horvátová 15, Dulová 14 /3 trojky/, Vyňuchalová 9, Letková 8, Škublová 5 (Marcová 8, Lelkes), Piešťany: Lubin 12, Jakubcová 9, Hašková 8, Majtásová 5, Matejčíková 4 (Baburová 12, Mikulášiková 4, Thompson 4, Mihaljevičová, Deptová, Dovčíková)