Ďalší míľnik piešťanského ragby s Moravancami

  • Mladí dnes / Školy
  • 30. januára 2019, 18:00

Po nie príliš vydarenej sezóne mužov v Respect lige sa môže komunita ragby v Piešťanoch popýšiť vynikajúcimi úspechmi v oblasti detského ragby. Pilotný školský projekt piešťanského klubu s názvom Rugby je zábava! v spolupráci s Centrom voľného času Ahoj odštartoval novú etapu rozvoja ragby na Slovensku.

Po prvýkrát v sezóne sa zišli mini-ragbisti z Piešťan a Moravian nad Váhom na spoločnom tréningu. © archív CVČ Ahoj

Po niekoľkých rokoch úspešnej kooperácie sa k projektu začiatkom školského roka 2018/19 pridal ďalší výchovno-vzdelávací subjekt – Základná škola s Materskou školou Moravany nad Váhom. V piatok 25. januára sa po prvýkrát v sezóne spolu zišli mini-ragbisti z Piešťan a Moravian nad Váhom na spoločnom tréningu, na ktorom si vyskúšali viaceré aspekty hry.

Pre ragby typickú priateľskú atmosféru bolo cítiť počas celej športovej akcie, čo sa odzrkadlilo i na súdržnosti a nadšení všetkých hráčov v rámci jednotlivých cvičení. Aj napriek tomu, že mladé nádeje z Moravian trénujú pomerne krátko, svojím odhodlaním a nasadením sa snažili vyrovnať rovesníkom z Piešťan.

Spomínané ragbyové podujatie odštartovalo sériu ďalších športových, ale aj kultúrno-spoločenských regionálnych udalostí, ktoré majú nadviazať a vyvrcholiť počas jesenných majstrovstiev sveta v „pätnástkovom“ ragby, ktoré sa tento rok konajú v Japonsku.

CVČ Ahoj

Priestor pre vašu reklamu 728×90

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 21. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom turistických sprievodcov a Medzinárodným dňom materského jazyka. Meniny má Eleonóra.
  • 21.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Dnes je piatok 22. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom skautiek a Európskym dňom obetí zločinu. Meniny má Etela.
  • 22.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Služby mesta Piešťany tohtoročná snehová nádielka poriadne prevetrala. Januárové rekordné sneženie vyhnalo do ulíc nielen technických pracovníkov, ale aj takmer…
  • 21.02.2019, 12:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava