Ďalší míľnik piešťanského ragby s Moravancami

  • Mladí dnes / Školy
  • 30. januára 2019, 18:00

Po nie príliš vydarenej sezóne mužov v Respect lige sa môže komunita ragby v Piešťanoch popýšiť vynikajúcimi úspechmi v oblasti detského ragby. Pilotný školský projekt piešťanského klubu s názvom Rugby je zábava! v spolupráci s Centrom voľného času Ahoj odštartoval novú etapu rozvoja ragby na Slovensku.

Po prvýkrát v sezóne sa zišli mini-ragbisti z Piešťan a Moravian nad Váhom na spoločnom tréningu. © archív CVČ Ahoj

Po niekoľkých rokoch úspešnej kooperácie sa k projektu začiatkom školského roka 2018/19 pridal ďalší výchovno-vzdelávací subjekt – Základná škola s Materskou školou Moravany nad Váhom. V piatok 25. januára sa po prvýkrát v sezóne spolu zišli mini-ragbisti z Piešťan a Moravian nad Váhom na spoločnom tréningu, na ktorom si vyskúšali viaceré aspekty hry.

Pre ragby typickú priateľskú atmosféru bolo cítiť počas celej športovej akcie, čo sa odzrkadlilo i na súdržnosti a nadšení všetkých hráčov v rámci jednotlivých cvičení. Aj napriek tomu, že mladé nádeje z Moravian trénujú pomerne krátko, svojím odhodlaním a nasadením sa snažili vyrovnať rovesníkom z Piešťan.

Spomínané ragbyové podujatie odštartovalo sériu ďalších športových, ale aj kultúrno-spoločenských regionálnych udalostí, ktoré majú nadviazať a vyvrcholiť počas jesenných majstrovstiev sveta v „pätnástkovom“ ragby, ktoré sa tento rok konajú v Japonsku.

CVČ Ahoj

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 21. júla. V tento deň sa v roku 1880 v obci Košariská narodil generál Milan Rastislav Štefánik.…
  • 21.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 23. júla. V roku 1924 sa narodil Anton Pastírik, dlhoročný riaditeľ piešťanského mestského kultúrneho strediska, ktorý sa…
  • 23.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 22. júla. Tento deň je Dňom rodičov. Meniny má Magdaléna.
  • 22.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 24. júla 2024
Meniny má Vladimír, zajtra Jakub