Ďalší míľnik piešťanského ragby s Moravancami

  • Mladí dnes / Školy
  • 30. januára 2019, 18:00

Po nie príliš vydarenej sezóne mužov v Respect lige sa môže komunita ragby v Piešťanoch popýšiť vynikajúcimi úspechmi v oblasti detského ragby. Pilotný školský projekt piešťanského klubu s názvom Rugby je zábava! v spolupráci s Centrom voľného času Ahoj odštartoval novú etapu rozvoja ragby na Slovensku.

Po prvýkrát v sezóne sa zišli mini-ragbisti z Piešťan a Moravian nad Váhom na spoločnom tréningu. © archív CVČ Ahoj

Po niekoľkých rokoch úspešnej kooperácie sa k projektu začiatkom školského roka 2018/19 pridal ďalší výchovno-vzdelávací subjekt – Základná škola s Materskou školou Moravany nad Váhom. V piatok 25. januára sa po prvýkrát v sezóne spolu zišli mini-ragbisti z Piešťan a Moravian nad Váhom na spoločnom tréningu, na ktorom si vyskúšali viaceré aspekty hry.

Pre ragby typickú priateľskú atmosféru bolo cítiť počas celej športovej akcie, čo sa odzrkadlilo i na súdržnosti a nadšení všetkých hráčov v rámci jednotlivých cvičení. Aj napriek tomu, že mladé nádeje z Moravian trénujú pomerne krátko, svojím odhodlaním a nasadením sa snažili vyrovnať rovesníkom z Piešťan.

Spomínané ragbyové podujatie odštartovalo sériu ďalších športových, ale aj kultúrno-spoločenských regionálnych udalostí, ktoré majú nadviazať a vyvrcholiť počas jesenných majstrovstiev sveta v „pätnástkovom“ ragby, ktoré sa tento rok konajú v Japonsku.

CVČ Ahoj

91 Shares

Najnovšie správy

Pozrite si fotogalériu. Cez ňu sa môžete vrátiť k atmosfére vianočných trhov na Základnej škole Mojmírova v Piešťanoch.
  • 16.12.2019, 07:33
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Školy / Piešťany / Spravodajstvo
pondelok, 16. decembra 2019
Meniny má Albína, zajtra Kornélia