Internetová stránka podvodne zneužíva meno hudobníka B. Jobusa

  • Spravodajstvo
  • 29. januára 2019, 15:30

Známemu spisovateľovi a hudobníkovi Branislavovi Jobusovi z Vrbového ukradol neznámy prevádzkovateľ reklamnej internetovej stránky identitu. Navyše pri propagovaní svojho výrobku použil nepravdivý príbeh. B. Jobus podal za tento čin trestné oznámenie na nestotožneného páchateľa a čitateľov zároveň upozorňuje, že výrobok, ktorý propaguje stránka falošne používajúca jeho meno a fotky, je podvod.

B. Jobus podal za ukradnutie svojej identity trestné oznámenie. (Autor: pror)

Ešte v utorok 22. januára hudobník náhodne zistil, že pre neho neznáma osoba začala publikovať reklamno-platené služby, v ktorých zneužila jeho postavenie verejne známej osoby. Ide o falošné informácie a falošné profily na sociálnej sieti, ktoré majú za cieľ oklamať jej užívateľov, aby klikli na odkaz, ktorý ich následne presmeruje na článok plný nezmyslov a propagovania podvodného virtuálneho produktu. „Ide o informácie, ktoré poškodzujú moje dobré meno a povesť. Ľudia, ktorí to robia si zrejme dali veľkú námahu, nakoľko ide o články a fotografie, ktoré majú preukazovať moju insolventnosť. Respektíve, že som mal zarobiť veľké peniaze vďaka produktu, ktorý propagujú,“ vysvetlil nám B. Jobus.

Podľa neho je všetko realizované s cieľom zneužiť jeho osobu, aby sa niekto cudzí obohatil. „Mne ako dobromyseľnému človeku však tiež nie je jedno, že autori tých nezmyslov okrádajú ľudí,“ nahnevane opisuje Vrbovčan.

Braňo sa od začiatku, ako na sociálnej sieti podvodnú reklamu zaregistroval, snaží zamedziť jej šíreniu nahlasovaním daného účtu. „Avšak po tom, ako to docielim, o chvíľu sa objaví nová z iného zdroja,“ dodáva.

Internetová stránka ponúka produkt na základe ukradnutej identity a vymysleného príbehu.

B. Jobus sa považuje za slušného človeka, tieto udalosti veľmi zle znáša a berie si to osobne. „Volajú mi kamaráti, známi a pýtajú sa ma, že na čo som sa to dal nahovoriť. Ja im musím vysvetľovať, že moje fotky a moje meno bolo na tie reklamované nezmysly zneužité,“ vysvetľuje známy hudobník a autor detských rozprávok.

Rozhodol sa preto brániť nielen nahlasovaním podvodných účtov na sociálnej sieti, ale v utorok 29. januára podal aj trestné oznámenie na neznámeho páchateľa na Okresnej prokuratúre v Piešťanoch. „Viete, ja som ten typ človeka, ktorý by sa na niečo podobné nenechal nahovoriť ani za peniaze,“ vysvetlil nám rozhorčene B. Jobus.

Braňo sa však rozhodol osloviť aj ďalšie médiá, aby sa čo najviac rozšírilo medzi verejnosť nielen to, že bolo zneužité jeho meno, ale aj informácie, že stránka propaguje podvod.

Jozef Vojčiniak

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 21. júla. V tento deň sa v roku 1880 v obci Košariská narodil generál Milan Rastislav Štefánik.…
  • 21.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 21. júla 2024
Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna